Таг:, , , , , , , ,

Доживејте го Лондон со само 20 долари (ВИДЕО)

Лондон важи за еден од најскапите градови во Европа и светот, но тоа не спречува да биде...

Хартиени исечоци даваат поинаква слика на европските обележја

Уметникот Rich McCor има необичен начин да ги презентира историските знаменитости. Тој живее во...

Направиле свадбени фотографии во 11 различни држави, создавајќи уникатен свадбен албум

Фотографот Keow Wee Loong и неговата сопруга патувале во 11 држави за да го создадат најуникатниот...

Како се украсени хотелите низ светот?

Како што многу домови се украсени со новогодишни и божиќни украси, така и хотелите низ...

Ирина Шајк блесна на црвениот тепих

Бројни славни убавици го окупираа црвениот тепих во Лондон на “Royal Albert Hall” кога беше...

Десет најпосетувани градови за 2017 година

Социјалната мрежа Инстаграм започна да се користи во 2010 година и за овие седум години успеа...

Најубавите божиќни дестинации

Божиќниот период е најубавиот перид во годината. Тоа е период кога метрополите се...

Божиќната магија на Лондон

Божиќната еуфорија и возбуда започна уште од пред еден месец, а со тоа и европските градовии...

Историски пабови во Лондон прикажани на невообичаен начин

Лондон е градот со историски чуда кои говорат за богатата традиција и историја на ова...

Џиџи Хадид во впечатлива жолта комбинација во Лондон

Моделот Џиџи Хадид ја продолжи својата турнеа на промовирање на својата прва makeup колекција...

Ријана фотографирана во Лондон со новиот дечко

Откако нејзиниот бивши, Крис Браун, повторно јавно говореше за немииот настан пред неколку...

Слатки поштенски марки со илустрации од омилените градови низ светот

Талентирана за илустрации, дигитална уметност, дизајн и маркетинг Elen Winata е од Сингапур и...

Места кои мора да ги видите при првата посета на Лондон

Лондон е еден од најпопуларните градови во светот. Познат е како центар за финансии, но исто...

Необичен базен во воздух во Лондон

Базен во небо? Да и тоа го има. Embassy Gardens базенот во Legacy Building е транспарентен базен кој се...

Тајниот живот на шеиците: Зависници од секс, дрога и пари..

Смртта на шеикот Рашид, најстариот син на шеикот Мохамед кој владее со Дубаи, разоткри колку...

Принцот Хари прв пат фотографиран со неговата нова девојка во Лондон

Актерката од серијата Suits е новата девојка на Принцот Хари, за ова на големо се известуваше...

Црно бели фотографии трансформирани во боја, од изградбата на најголемите светски обележја

Ова се едни од најзначајните светски обележја, во времето на нивната конструкција и...

Џенет Џексон бремена на 50 годишна возраст (ФОТО)

Џенет Џексон прв пат е видена во јавност откако во Април оваа година ја прекина турнејата со...

Новиот десерт кој го освои Инстаграм изгледа фантастично!

Сладоледот во корнет опкружен со шеќерна волна во бела боја е новиот хит кој го освои...

Што значи за вас луксузен автомобил? Погледнете го новиот Mercedes C63 AMG на руската милионерка…

Што точно за вас значи луксузен и скапоцен автомобил? Mercedes, BMW, Bentley или Porsche? За една дама,...