Таг:, , ,

Двојничка на Џоли: Ова е новата љубов на Бред Пит (ФОТО)

Иако многумина се надеваа дека Бред Пит и Анџелина Џоли ќе ги решат проблемите и нема да се...

Како реагираат бебињата кога таткото се враќа дома? (ВИДЕО)

Тато е дома!  Знаете ли како реагираат бебињата кога тато ќе дојде дома? Преслатко!

Стратегија 2-2-2: Формула за љубов која гарантира среќна врска

Не е едноставно постојано да се одржува возбудлива, интересна и спонтана врска. Стресот на...

Неверојатни моменти кога животни го спасија животот на други животни (ВИДЕО)

Неверојатни моменти документирани на камера, кога живтотните го спасуваат животот на други...

Која била вистинската Зоне Замфирова? Пред 15 години се сними првиот филм за најубавата нишлијка

Пред 15 години се сними првиот спскиот филм кој ги сруши сите рекорди на гледаност кај нашиот...

Зад познатата балада на Тоше се крие трагична судбина-ќе се наежите кога ќе слушнете како настанал големиот хит!

Зад Тоше останаа бројни песни, и сите станаа хитови. Сепак една од карактеристичните нумери...

Од празен чајник не може да се наполни шолја со чај

Веројатно инспирирани од љубовта, но многу повеќе од заблудите околу неа, во нивниот...

Ова е најразгалената верверица која некогаш сте ја виделе (ВИДЕО)

Наша среќа на денот е оваа верверица која е ултра слатка и како што може да забележиме,...

Како изгледа приказната за „првиот впечаток“ низ бројки…

Дека првиот впечаток е најважен, не е никаква тајна. Не е тајна ни дека првиот впечаток многу...

Најубавите фотографии на оваа мајка – фотограф, се од нејзините десет деца

Кога не фотографира клиенти во Лас Вегас, ова мајка која живее рурален живот со нејзиното...

Романтичен свадбен танц на еден македонски пар (ВИДЕО)

Тоа што вообичаено го гледаме на странските свадбени прослави, сега се почесто го има и кај...

Слатки кучиња чија вина на лице им се гледа (ВИДЕО)

Да направиле беља, тоа го знаат и вината на лице им се гледа. Смепни и слатки рекации, кога ќе...

Принцот Хари и Меган Маркл со прво појавување на јавен настан на Invictus Games во Торонто

  Веќе оддамна се знае дека се пар, принцот Хари и прекрасната актерка Меган Маркл веќе...

Што да направите кога вашето милениче и партнерот не се сакаат?

Вашиот домашен миленик и вие одите во пакет, што е прекрасно, но кога сте во врска со личност...

Доаѓа празникот Света Софија, Вера, Нада и Љубов: Ова треба да го знаете…

На 30 септември се празнува споменот на познатата Римјанка Софија, која своите ќерки Вера,...

Луѓето не сакаат мачки, се додека не добијат мачка (ВИДЕО)

„НЕ САКАМ МАЧКИ“ била главната реченица на сите овие 70 луѓе, но реалноста е поинаква.  Сите...

Кучиња кои не сакаат бакнежи (ВИДЕО)

Слатки моменти кои сигурно ќе ве насмеат! Овие кучиња не сакаат бакнежи, а човекот својата...

Погледнете го овој геј анимиран филм кој преку ноќ стана интернет сензација

Покрај тоа што се работи за тема која на овие простори претставува табу, краткиот анимиран...

Како изгледаат моментите на искажување љубов преточени во илустрации?

Постојат многу начини да покажете некому колку ви значи, а тоа не вклучува огромни гестови....

Престанете да зависите од другите и станете независна личност

Сигурно често слушате како некој останува во незадоволувачка и лоша врска иако има можност...