Таг:, , , , , , , , , , , ,

Љубовта влегува преку стомакот: паровите кои повеќе се сакаат повеќе се дебелеат

Експертите од Северна Каролина спроведоа студија со повеќе од 8.000 луѓе. Ја следеа нивната...

Велат дека овие соништа го предвидуваат доаѓањето на љубовта

Доколку некој од следниве 5 мотиви се појавува во вашите соништа, онеирологијата, односно...

Ангелите на Victoriа´s Secret позираа за Денот на вљубените

Само на еден ден од празникот “Денот на вљубените”, моделите на “Victoriа´s Secret” ја...

Поучна приказна : Ако го направите ова, ќе ја сретнете љубовта на својот живот!

Секој од нас понекогаш е заробен во еден магичен круг на празно секојдневие, страдање, мачни...