Таг:, , , , , , , , , , , ,

Кога еден инстаграм пост може да те чини 400.000 фунти…

Поранешниот британски капетан Џон Тери остана пократок за 400.000 фунти, заради инстаграм пост....

Погледнете го најголемиот брод за крстарење на светот

Таа е најновото „парче“ на флотата на Royal Caribbean и оваа лепотица е воедно најголемиот брод за...

10 неверојатни хотелски соби кои само најбогатите можат да си ги дозволат (ВИДЕО)

Луксузни и екстравагантни соби кои можат да си ги дозволат само најбогатите. Ние можеме само...

Паркинг по цена од 664.200 американски долари?

Со продажбата на едно паркинг место за сума од 5,18 милиони хонконгски долари односно,  664 200...

Јапонците се надминаа себе си со овој ултра луксузен шики шима воз

Кога зборуваме за Јапонија, покрај останатото не може а да не стане збор за нивните ултра...

Дали е ова рајот на земјата?

Hilton Moorea Lagoon  резорт и спа е лоциран на песочна плажа помеѓу двата најпознати заливи помеѓу...

10 најскапи хотели во светот (ВИДЕО)

Дали некогаш сте помислиле колку чини најскапиот хотелски престој во целиот свет? Каде е и...

11 најнеобични хотели во светот, кои вреди да се посетат (ВИДЕО)

Необични објекти, на необични локации. Егзотични, авантуристички, во џунгла и во арктички...

Славната Ферхунде живее во луксуз: Ова е нејзиниот дом од 200 квадрати на брегот на Босфор (видео)

Убавата труска актерка Дениз Чакир (34), која славата ја стекна со улогата на Ферхунде, лошата...

Топ моделот се соблече сосема гола, покажувајќи зошто е најдобра во светот

Џиџи Хадид, која беше прогласена за најдобар модел на годината, е лицето на новата кампања...

Однадвор пештера, а внатре чист луксуз: Во овој италијански хотел можат да влезат само одбрани луѓе

Хотелот Метелус Димора се наоѓа во Италија и е вистински скапоцен камен во карпа. Однадвор...

Оваа невеста сама го дизајнирала својот фустан, а финалниот резултат е како од бајките

Наоѓањето на совршен фустан е тешка работа, а замислете го процесот сами да ја креирате...

Каде после Белата Куќа? Семејството Обама ќе се пресели во преубава куќа вредна 4,3 милиони долари

Следната година завршува мандатот на претседателот на САД, Барак Обама. Сега семејството...

Сте се прашувале како изгледа луксузен лет вреден 23.000 долари? Видете сами…

Sam Huang, искористил поени од остварените летови чија бројка била 60,000 AAdvantage miles и доплатил 108...

Златната флота на автомобили низ улиците на Лондон (фото)

За многумина патувањето во странство значи изнајмување на некој мал автомобил, со одвреме...

Од надвор изгледа како голем камион, но кога ќе стиснете копче целосно се менува (видео)

Со цена од 2,5 милиони долари, овој камион бил дом на познатиот актер Вил Смит за време на...

Овие жени обожаваат секс за една вечер

Најновото истажување покажа дека жените со високо образование и поголем коефициент на...

Ги сакам неговите пари, но ми недостига вистинска љубов. Исповеди на жени кои се омажиле за пари.

На сите им е позната изреката “Кога бедата ќе влезе низ врата, љубовта излегува низ...

ХОТЕЛ НА ТРКАЛА: Aко поседувате вакво нешто, куќата и не ви е неопходна!

Германската компанија Ketterer во својата понуда ја има и линијата на модели Continental, кои покрај...

Ова е рецептот за страсна ноќ со секој хороскопски знак

Доколку сакате да заведете некој бик постојано опсипувајте го со внимание, а за скорпијата...