Таг:, , , , , , , , ,

Што правиш кога гледаш животно во невоља? (ВИДЕО)

Ова е среќна приказна, за маче коа се нашло сред опасен пат и една жена која се симна од...

#СреќаНаДенот: Кога куче ќе посвои маче

Слатко видео од моментите на запознавање на кучето и тогаш повреденото маче, нивните први...

Петок е, време е за…танцување (ВИДЕО)

Петок е, викенд е…значи е време за танцување и забава! Задолжени за петочната забава се...

Работа од соништата: Гушкач на мачиња

Без разлика што работите сега, да бидете гушкач на мачиња со полно работно време сигурно е...

Ова е рецептот за смеа…(ВИДЕО)

Рецептот за смеа без исклучок секогаш вклучува миленици. Па така и овие животни и нивните...

Среќа се вашите миленици, а ова се најслатките животни на инстаграм

Како и секогаш очекуваме од вас да ја споделувате вашата среќа со нас. На тема „Вашите...

Ова се животните со најуникатни шари во светот (ВИДЕО)

Ова 43 животни со најуникатни шари во светот, кои мора да ги погледнете. 

Што пропуштате доколку не чувате мачка? (ВИДЕО)

Има луѓе кои сакаат животни, но не се одлучуваат да вдомат животинче во својот дом. Што...

Еве како мачките се справуваат со снегот… (ВИДЕО)

Како што можеме да забележиме луѓето доста тешко го поднесоа снегот последнава недела, но...

11 знаци кои ви кажуваат дека вашата мачка е среќна

Доколку веќе подолго време чувате мачка, овие нешта за нив сигурно ги знаете, но има луѓе кои...

15 симптоми кои ви кажуваат дека нешто не е во ред со вашиот миленик

Животните неретко ни стануваат неизоставен дел од животот, а секако треба добро да се...

Мачка мајка посвоила бебе верверица и се грижи за него како да е нејзино

Кога оваа мачка видела паднато бебе верверица во дворот, го прибрала како да е нејзино. Го...

ФОТО: Елена Ристеска како секси маче!

Елена Ристеска ги изненади фановите со интересна фотографија на социјалните мрежи. Како и...

Брилијантни фотографии во кој ќе се пронајде секој родител

Секој човек кој се спрема за доаѓањето на неговото прво дете го прави тоа со многу возбуда и...

Вакви слатки пријателства не сте виделе до сега (ВИДЕО)

Ова се најискрените и најубавите пријателства, ќе ве насмеат и ќе ви ги стоплат срцата. 

Преслатки мали мачиња фатени во акција

Seth Casteel е фотограф чија пасија се животните и тој обожава да фотографира динамични и...

10 причини зошто да посвоите мачка (ВИДЕО)

Доколку не сте големи фанови на мачките или пак не сакате да чувате една во вашиот дом, треба...

Видео за луѓето кои не сакаат мачки: „За да засакате мачка, треба да живеете со мачка.“

Се смета дека постои поделба на луѓе кои сакаат мачки и луѓе кои сакаат кучиња. Всушност...

Дневна доза смеа: Мачки против папагали

Вообичаено е мачките да ги сметаме за лоши, итрици и ловци, особено кога станува збор за...

Среќата е спакувана во мали нешта: Еве што му го разубави денот на овој уличен музичар

Jass Pangkor е талентиран музичар кој заработува со пеење на улица. Еден ден бил разочаран бидејќи...