Таг:, , , , , , , , , , ,

Кога ќе се осмелат да ве прашаат зошто немате деца, одговорете им со овие 7 реченици на познатите дами!

Сметате дека постоењето на матката е доволна причина поради која секоја жена која ја има...

Оваа полицајка го воодушеви светот – доеше туѓо дете за да го спаси!

Полицајката Селест Ајања од Аргентина стана ѕвезда кога на „Фејсбук“ беше објавена...

Џенифер Анистон им ги затвори устите на сите оние кои мислат дека жените кои немаат деца се оштетена роба

Кога жената се наоѓа во „посериозни“ години честопати е мета на злонамерни критики....

Ева Лонгорија ужива во слатките маки: Поради бебето немам време за фризура

Актерката Ева Лонгорија ужива во првите денови од мајчинството, а иако не објавува често...

Ова е манекенката која го доеше своето дете додека чекореше на модната писта

„Благодарна сум што можам да ја споделам оваа порака и се надевам дека со ова ќе им покажам...

Денес е денот на мајката: Кажете и колку ја сакате и направете го ова!

Денот на мајката е славење на мајчинството, а се слави на различни датуми во многу делови од...

Овие слики ќе ви го стоплат срцето: Најгрижливите мајки во животинското царство

Мајчинството не е лесна задача, како за луѓето така и за животните. Секако, нема споредба во...

Доењето во комбинација со јогата може да биде забавна авантура (ВИДЕО)

Доењето е прекрасно искуство, средство со кое мајката му го предава најдоброто и...

Славната тенисерка проговори за компликациите по породувањето

Серена Вилијамс заедно со ќеркичката и сопругот Алексис Оханијан снимиja фотосесија за...

Првите месеци од мајчинството на водителката Милена Антовска Станковска

“Мајчинството е нешто во кое уживам секој ден и се радувам како првиот момент кога ја...

Погледнете ја врската која се раѓа помеѓу мајката и нероденото бебе

Веста за мајчинството во блиска иднина е незаменливо чувство за секоја мајка, а секако и...

Дали сте подготвени да станете мајка?

Мајчинството е еден од најубавите периоди во животот, но исполнет со многу обврски кои...

Животна дилема: кариера или мајчинство?

Младите жени на денешницата, се чини, дека се поизложени на притисоци за разлика од...

Го сакате ли сопругот повеќе од децата?

Постојано читам разни статии за мајчинството. Многу родители признаваат дека не успеале да...

ДА ЖИВЕЕ МАЈКАТА: Долче и Габана претставија колекција посветена на мајките

Доменико Долче и Стефано Габана креираа модна ода на мајките. Дизајнерското дуо во Милано...

8 причини зошто мајчинството ве менува

Работите доста се менуваат кога ќе станете мајка. Вашето тело, рутината на спиење, а да не ги...