Таг:, , , , ,

Која е најдобрата возраст за раѓање на првото дете?

Доколку се наоѓате во дваесеттите или триесеттите години од вашиот живот и се прашувате...

Новогодишни подароци со кои ќе ја израдувате вашата мајка

Мајката е најдобриот пријател на детето и нејзината љубов кон своето дете е неизмерна.  Таа...

Нераскинливата врска помеѓу мајката и ќерката

Односот помеѓу мајкатa и ќерката претставува нераскинлива врска, исполнета со љубов,...

Убава вест: Младо рисче со мајка фотографирано на Јабланица

Младо рисче со својата мајка е фотографирано на планината Јабланица. Фотографијата е...

Децата ја наследуваат интелигенцијата од мајката, не од таткото

Истражувачи од Глазгов откриле дека генетскиот профил на мајката најверојатно најмногу...

Големото бегство на близнаците (ВИДЕО)

Времето брзо поминува и родителите се често затекнати како нивните навидум мали и...

Девојката од Бахамите е вистинска сирена во подводниот свет

За Sacha Kalis океанот е нејзиниот прв дом. Родена и израсната на Бахамите, таа „Bahamas Girl“ научила...

Мечка и две мечиња провалиле во пицерија барајќи храна (ВИДЕО)

Мечка и две мечиња, гладни, по потрага по храна провалиле во пицерија, а сето тоа е снимено со...

Јана Бурчевска стана мајка, ова е уникатното име на бебето

Јана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка. Јана на...

Најубавите фотографии на оваа мајка – фотограф, се од нејзините десет деца

Кога не фотографира клиенти во Лас Вегас, ова мајка која живее рурален живот со нејзиното...

Совети за здрава исхрана во текот на бременоста

Бременоста претставува посебен период од животот на жената кој е поврзан со многубројни...

Слатки први средби на дечиња со нивните штотуку родени сестри и браќа (ВИДЕО)

Новиот член во семејството е посебна радост, а средбите на малите дечиња со нивните штотуку...

#365среќа Милена Антовска Станковска: Нема поголема среќа од помислата дека наскоро ќе станам мајка

Таа е заштитен знак на утринската емисија “Здраво Македонијо” веќе осум години. Голем...

Мачка во улога на мајка на бебиња ежиња во Руска зоолошка (ВИДЕО)

Овие ежиња останале без мајка, а единствениот начин да преживеат заради тоа што биле многу...

Оваа мајка има порака до сите самохрани мајки во светот (ВИДЕО)

Оваа мајка има порака до сите самохрани мајки во светот! Џенифер има две деца, сопруг и е...

Целата бременост сумирана во 4 минутно видео кое секој треба да го види (ВИДЕО)

Од моментот на зачнување, начинот на развој и секој момент на создавањето на нов живот.  9...

Кога мачињата останале без мајка, оваа кучка ги чува како свои (ВИДЕО)

Мајчинскиот инстинкт на оваа кучка е силно развиен, со оглед на тоа дека таа штотуку станала...

Мајката и кажува на својата ќеркичка “те сакам.” Погледнете што се случува потоа

Оваа мајка со својата неодолива ќеркичка си кажуваат „те сакам“. Откако мајката ќе ги отпее...

Најемотивниот свадбен танц кој некогаш сте го виделе (ВИДЕО)

Свадбите се магични настани каде семејствата се собираат да го прослават новиот почеток на...

Имав лоша мајка и благодарна сум поради тоа

Кога тргнавме во прво одделение имавме навика да се собираме кај некоја другарка дома и да...