Таг:, , , , , , , , , ,

Ева Лонгорија стана мајка! Со првата фотографија, се обелодени и името на нејзиниот син

„Очајата домаќинка“ на 43 годишна возраст го доби првото дете со Хозе Бастон. Магазинот HOLA...

Денеска е маченичка Теодосија: Жените никако не треба да го прават ова

Денеска е Преподобна маченичка Теодосија. Свети Теодосија била родум од Цариград, од богато...

Стави крај на шпекулациите: Ким Кардашијан напиша порака која ги воодушеви своите фанови!

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, веќе неколку години е во среќен брак со...

Во недела е голем празник- еве што треба да направат болните за да оздрават

Православните христијани оваа недела на 3 јуни го празнуваат Светиот цар Константин и...

После критиките Клое Кардашијан го покажа своето тело пост бременоста

Клое Кардашијан неодамна стана мајка, но на луѓето им пречи што таа многу вежбала. Бизарни...

ХЕРОЈ: Овој мачор го спаси целото семејство од сигурна смрт (ФОТО)

Мистер Бу, седумгодишен мачор од Синсенати успеал да ги разбуди сите во домот. Се покажало...

ВИДЕО: Во „Карасевда“ глуми негативец, но во реалниот живот е сосема друг човек

Роден е 1981. година, тој е познат турски актер, а ние го гледаме во злоббна улога како главен...

30 тетоважи кои се симбол за љубовта помеѓу мајките и ќерките

Тетоважите се сметаат за „грев“ на младите генерации, а мајките се вечно против вакви...

Познатата манекенка Миранда Кер стана мајка по втор пат!

Миранда Кер (35) и бизнисменот Иван Шпигел, станаа родители една година по нивната венчавка, а...

Како до мирен сон во текот на бременоста?

Телото на трудниците во текот на деветте месеци од бременоста поминува низ физичка, но и...

5 промени кои ја чекаат секоја жена откако ќе роди ќерка

Бидејќи девојчињата по природа се понежни и помирни, жената која ќе роди ќерка се менува на...

Потресна исповед на една мајка чија судбина ја делат илјадници жени: „Го запрашав син ми кога ќе се ожени…“

„Честопати се присетувам на времето кога со една плата можеше да се оди на одмор, кога...

Како изгледа мајката во очите на својата ќерка додека зборува на телефон? (ВИДЕО)

„Иста како мама“, тоа може да се каже за малото девојче кое ја имитира својата мајка како...

Тешкиот живот на Кајли Миног: Ми требаше време да се помирам со помислата дека никогаш нема да бидам мајка!

Австралиската пејачка Кајли Миног отсекогаш говорела искрено за себе, за плановите кога...

Овие 3 хороскопски знаци се вистински мамини синови

Некои мажи никогаш не можат да се тргнат од прегратката на својата мајка. Тоа трае и кога ќе...

Како изгледа Кајли Џенер по породувањето? Разголена и со сина коса се појави на Коачела

Младата мајка зема мала пауза од мајчинството и се појави на фестивалот Коачела.  Во кроп...

Кајли Џенер потполно го промени својот изглед. Погледнете како изгледа сега!

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер изминатите денови била со својата сестра Клои Кардашијан...

Маичка во вид на носилка за бебе за сите мајки и татковци (ВИДЕО)

Сега, сите оние кои имале потешкотии со врзување на марами за бебиња нека ја разгледуваат...

Како со пена за бричење да направите интересни велигденски јајца? (ВИДЕО)

Празничните денови пристигнаа, а има многу интересни начини како да ги декорирате јајца. Сте...

Преслатката ќерка Дона е среќата на мама Јана Бурческа

Младата мајка Јана Бурческа ужива во мајчинството. Имено пред пет месеци, таа со сопругот...