Таг:, , , ,

Највпечатливите маникири од неодамна завршениот Моден месец

Модниот месец во 4-те модни престолнини Њујорк, Милано, Лондон и Париз неодамна заврши а ни...

Тренд бои за есенски маникир

Ви ги издвојуваме боите на лакови кои оваа есен морате да ги испробате. Есента ни донесува...

Поинаков француски маникир

Можеби се и вие едни од дамите кои преферираат класичен француски маникир, но тој иако е...

Огледало нокти: Новиот тренди маникир, кој ќе го обожавате!

Не ви треба да носите огледалце во чантата, за да си ја проверите шминката или фризурата во...

Идеи за нова употреба на кутиите за чевли

Ако не сте од оние ретките што ги чуваат чевлите во својата кутија, сигурно имате вишок кутии...

6-те најдобри бои за маникир во 2016 година

Убавите и уредни нокти отсекогаш биле пример за целосен и совршен изглед на секоја дама,...

Видео: Блескав маникир со кристали

Доколку сеуште се прашувате со каков маникир да блеснете на денот на вашата свадба, ние ќе ви...

Зимски маникир: Чекајќи го снегот…

Внесете забава во вашиот изглед со весел зимски маникир кој му се радува на снегот и на...

10 нијанси на лакови кои ќе ги обожуваме оваа есен

Заборавете на огнените нијанси и слободно свртете се кон овој тренд кој ќе го нагласи вашиот...

Хит маникир: Скршени стакленца

Нов тренд ги освојува љубителите на интересни и невообичаени маникири. Ноктите кои...

Видео: Зема конец за заби и направи ФЕНОМЕНАЛЕН маникир!

Зема конец за заби и направи ФЕНОМЕНАЛЕН маникир! Се што ви е потребно е лак за нокти во три...

Предлог празнични маникири

Оваа сезона е исполнета со прослави, многу семејни слави, новогодишни прослави и божиќните...

Волшебни зимски мотиви за вашите нокти

Не ја чекајте ја најлудата ноќ за да си направите празничен маникир. Внесете празнично...

Видео: Од 12 години штедел за најубавото запросување! Со солзи радосници му се приближува и секако, го кажува најубавото судбоносно „Да“

Леви и Тифани се запознале на Rose Bowl, еден од најдобрите стадиони за рагби уште додека оделе...

Видео: Најубавиот летен маникир

Ова видео ќе ви даде целосно нова визија за вашиот летен маникир. Направете сами ремек дело...

Стела Мекартни презентираше дизајн на нокти со абстрактна уметност

Експертот за маникир, Madeline Poole, на презентација на Stella McCartney’s Resort 2015 докажа дека не секој...

Три поинакви невестински маникири

Во сезона за свадби, зошто да не предложиме неколку нови маникири. Заборавете ги досадните...

Уникатни маникири од модните писти

Ревијата ICB x Prabal Gurung беше презентирање на урбаната девојка со соодветни нокти.   Како да го...

Тренди нокти : метални нијанси

Ново и смело? Пробјате некоја метална нијанса на лак за нокти или пак комбинирајте две...