Таг:, , , , ,

Масажата со етерични цветни масла ќе ве потсети дека доаѓа пролет

Кожата претставува магично огледало, во кое е рефлектиран целиот внатрешен свет на...

Овој спа-центар ќе направи да изгледате и да се чувствувате 10 години помладо

Дали во овие студени зимски денови ве фаќа носталгија за лето? Дали моментано сакате да...

Зошто зимата е идеален период за користење на спа услугите?

Долгите студени месеци во текот на зимата најчесто ги користиме за одмарање, релаксирање на...

Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината...

Рацете на мама лечат

Четири масажи кои му помагаат на бебето кога е настинато Нежниот допир на мајчините раце му...