Таг:, , , , , , , , , ,

Едноставен рецепт за густи и сјајни трепки

Во зависност од текстурата на трепките, резултатите можат да бидат видливи по две недели, а...

Заспивате со шминка на лицето? Погледнете на какви инфекции се изложувате

Акни, брчки, паѓање на трепки и алергии се само дел од последиците на оваа штетна навика....

Овие грешки во шминкањето не треба да ги правите никогаш

Најпознатите шминкери на ѕвездите откриваат кои се најголемите грешки кои ги прават...

Ова е најпопуларната маскара на Пинтерест во 2017 година

Наоѓањето на совршена маскара може да биде навистина тешко, но тоа што е најпопуларно на...

Како да постигнете долги и густи ТРЕПКИ

Сон на секоја дама се долгите волуменозни и густи трепки. Секако тоа се постигнува со...

5 производи за разубавување кои не смеете да ги користите секојдневно

Дали знаевте дека постојат производи кои не треба да ги користите секојдневно? Тоа е така...

Сакате долги и густи трепки? Нанесете маскара на овој начин (ВИДЕО)

Има различни начини за нанесување на маскара, токму тоа го покажува оваа девојка, но кој е...

8 трикови како со помош на шминка да имате поголеми очи (ВИДЕО)

Жените секогаш ги гледаат своите недостатоци, па многу често се трудат со различни методи да...

Мејкап трикови за мали очи

Ако имате мали очи и секој ден се справувате со размачкана маскара и eyeliner тогаш ние го имаме...

КАКО КУКЛА: БЛАГОДАРЕНИЕ НА ОВОЈ ТРИК, ВАШИТЕ ТРЕПКИ ЌЕ ОСТАНАТ СВИТКАНИ ЦЕЛ ДЕН!

Потребни ви се само две минути, а ефектот е неверојатен! Секоја жена сака долги и свиткани...

Едноставен трик за убави и густи трепки

Ретко која девојка може да се пофали со природно убави и густи трепки, а поголемиот дел од...