Таг:, , ,

Секси и неодолив модел: Момчето на Бритни Спирс ги полуде жените (ФОТО)

Девојките ѝ завидуваат на изборот и на социјалните мрежи коментираат дека Сем е совршен маж....

Откријте ги тајните на мажот Риби

Тој е љубовник, забавувач и еден од најострите, но и најкреативни мажи што некогаш ќе ги...

За овие жени мажите велат дека се лоши во креветот

Објаснувањето не е така едноставно како што можеби изгледа. Не се работи само за техниките,...

Зошто доењето е поврзано со бакнувањето? Факти кои досега не сте ги знаеле за бакнежот

Прочитајте повеќе за уникатниот бакнеж помеѓу две личности и како тој чин предизвикува да...

5 причини зашто не доживувате оргазам и што да направите

Темата за која ретко се зборува е оразмот, зошто некои жени не го доживуваат и го глумат?...

Се сеќавате на групата Тату? Некогаш лезбејка, сега мажена за Словенец! (ФОТО)

По неколку успешни песни успеаја да обезбедат светска слава, a се прославија со синглот “All...

Таа не те напушта поради тоа што го кажа, туку поради сè она што премолчи

Таа ќе те напушти, знаеш. Таа ќе те остави. Не поради тоа што си и го направил, туку поради тоа...

Вака изгледа идеалниот маж во женските очи

Зависно од возраста, жените имаат различни  спецификации за тоа како би требало да изгледа...

Дами, вака се врти маж на мал прст: 4 совети кои мора да ги знаете

Не залудно е кажано дека „Мажот е главата на семејството, но жената е вратот”. Таа е таа која...

Кој повеќе озборува, мажите или жените?

Спротивно на популарното верување дека жените се најголемите озборувачи, последното...

Речиси совршен: Дознајте кој е мажот со најубаво лице на светот

Никој не е совршен, но некои луѓе се навистина близу до совршенството. Така барем тврди...

Неверен маж ѝ пишува на омажена жена, а нејзиниот неочекуван одговор стана вирален обиколувајќи го светот

Вистинска љубов постои – а оваа жена го докажа тоа. Таа добила приватна порака од некој...

Жените поради хромозомите подобро читаат мисли од мажите

Жените подобро читаат мисли од мажите, вели едно неодамнешно истражување. Новата студија...

Хороскоп за жени: Кој маж не е за вас, а кој ќе ве сака до смрт!

Во овој хороскоп детално ви објаснуваме кои мажи треба да ги избегнувате, а со кои е пожелно...

11 мажи кои практикуваат јога, а тоа изгледа моќно и неверојатно

Моќно, неверојатно, инспиративно…тоа ќе го видите од инстаграм профилите на овие 11 момци...

Верувале или не, овој потег во секс е убиствен за мажите

Верувале иле не, но женскиот оргазам е толку јак што би можел да убие маж. Научниците докажаа,...

Неверојатни фотографии: Маж ја пораѓа својата сакана на совозачкото седиште

Некои породувања се неверојатни и возбудливи, како она на Лорен Странк. Храбрата мајка го...

Од каков маж има жената потреба според хороскопскиот знак?

Секоја жена сонува да го сретне вистинскиот маж, мажот на своите соништа. Со годините и...

Само еден магичен збор може да го припитоми срцето на секој маж

Ако некогаш сте биле со маж што ви зборувал дека не е подготвен за сериозна врска, тогаш...

Мажи, овие 2 работи не им ги премолчувајте на жените

Мажите сакаат кога жените со нив ги споделуваат своите таинствени мисли, а особено сакаат...