Таг:, , , , ,

Овој уметник го прикажува животот со својата жена преку комични илустрации

Да сакаш некого подразбира да ги сакаш и неговите маани, доблести, а понекогаш и чудните...

8 начини да дознаете дали тој ве сака безусловно!

Кога се работи за мажите, потребно е многу поголема храброст за да ги покажат своите...

6 причини зошто мажите се вљубуваат во жените

Мажите се вљубуваат кога ќе почувствуваат дека партнерката ги разбира, ги прифаќа и ги...

40 работи кои треба да ги знаете до 40-тите години од животот

Генерациите се менуваат, со годините доаѓа и искуството, но колку и да знаеме, секогаш може...

Комплименти што жените сакаат да ги слушнат во кревет

Постојат два вида луѓе во креветот: оној кои сакаат ,,валкан разговор”, и оние кои не...

Како да освоите маж со хороскопски знак Овен?!

Дали мислите дека може да се борите со огнен темперамент и да му вратите на оган со оган? За...

Секси и неодолив модел: Момчето на Бритни Спирс ги полуде жените (ФОТО)

Девојките ѝ завидуваат на изборот и на социјалните мрежи коментираат дека Сем е совршен маж....

Откријте ги тајните на мажот Риби

Тој е љубовник, забавувач и еден од најострите, но и најкреативни мажи што некогаш ќе ги...

За овие жени мажите велат дека се лоши во креветот

Објаснувањето не е така едноставно како што можеби изгледа. Не се работи само за техниките,...

Зошто доењето е поврзано со бакнувањето? Факти кои досега не сте ги знаеле за бакнежот

Прочитајте повеќе за уникатниот бакнеж помеѓу две личности и како тој чин предизвикува да...

5 причини зашто не доживувате оргазам и што да направите

Темата за која ретко се зборува е оразмот, зошто некои жени не го доживуваат и го глумат?...

Се сеќавате на групата Тату? Некогаш лезбејка, сега мажена за Словенец! (ФОТО)

По неколку успешни песни успеаја да обезбедат светска слава, a се прославија со синглот “All...

Таа не те напушта поради тоа што го кажа, туку поради сè она што премолчи

Таа ќе те напушти, знаеш. Таа ќе те остави. Не поради тоа што си и го направил, туку поради тоа...

Вака изгледа идеалниот маж во женските очи

Зависно од возраста, жените имаат различни  спецификации за тоа како би требало да изгледа...

Дами, вака се врти маж на мал прст: 4 совети кои мора да ги знаете

Не залудно е кажано дека „Мажот е главата на семејството, но жената е вратот”. Таа е таа која...

Кој повеќе озборува, мажите или жените?

Спротивно на популарното верување дека жените се најголемите озборувачи, последното...

Речиси совршен: Дознајте кој е мажот со најубаво лице на светот

Никој не е совршен, но некои луѓе се навистина близу до совршенството. Така барем тврди...

Неверен маж ѝ пишува на омажена жена, а нејзиниот неочекуван одговор стана вирален обиколувајќи го светот

Вистинска љубов постои – а оваа жена го докажа тоа. Таа добила приватна порака од некој...

Жените поради хромозомите подобро читаат мисли од мажите

Жените подобро читаат мисли од мажите, вели едно неодамнешно истражување. Новата студија...

Хороскоп за жени: Кој маж не е за вас, а кој ќе ве сака до смрт!

Во овој хороскоп детално ви објаснуваме кои мажи треба да ги избегнувате, а со кои е пожелно...