Таг:, , , , , , , , , ,

Пациентите во болницата шокирани: 16 медицински сестри останале бремени во исто време

Во болница во американската држава Аризона во ист период останале бремени дури 16 медицински...

Погледнете ја реакцијата на сестрите во родилиштето за време на силен земјотрес (ВИДЕО)

Јужна Кореа: Надзорната камера во една болница снимила ситуација во родилиштето за време на...

НАЈДОБРИТЕ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ: Тие со играње пробуваат да му донесат среќа на ова болно дете … (Видео)

Погледнете како овие медицински сетри со играње го развеселуваат ова болно детенце …...