Таг:, , , , , , , , ,

Куче или мачка? Дознајте кое милениче повеќе ќе ви одговара!

Изборот на милениче е забавна, но и одговорна задача. Со цел да ви помогнеме да изберете, ви...

Како да се ослободите од мирисот на кучето во вашиот дом?

Мирисот на кучето не е ништо страшно, секој што чува домашно милениче знае дека нивната куќа...

Овој маж наоѓа бебе верверичка на својот кревет која израснува во прекрасно домашно милениче

Враќајќи се дома, овој човек го чекало вистинско изненадување: мајка верверица направила...

Рак снимен одблизу како јаде помфрит! Погледнете! (ВИДЕО)

Луѓето се одлучуваат за најразлични домашни миленичиња, во тоа сме се увериле многу пати. Но,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (31 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Веројатно денес ќе ви се намали вашата самодоверба, па затоа ќе бидете малку емотивни....

Ова куче вежба јога, го чисти подот, се санка. Кој не би посакал вакво милениче?

Кучето Сикрет на инстаграм ја следат преку 300.000 луѓе, кои се воодушевени од многубројните...

Ова куче се сретна со својата сопственичка и не можеше да ја сокрие радоста (ВИДЕО)

Нашите миленичиња многу тешко ја поднесуваат разделбата од сопственикот. Одењето во...

Што да направите кога вашето милениче и партнерот не се сакаат?

Вашиот домашен миленик и вие одите во пакет, што е прекрасно, но кога сте во врска со личност...

Кое домашно милениче одговара според вашиот хороскопски знак?

Велат дека хороскопот и знаците во него можат одредат какви љубовни партнери најмногу нѝ...

Куќата не е куќа ако немате милениче! (ВИДЕО)

Домот е посебно место. Тоа е место на оние што ги сакате, кога љубовта секогаш се враќа, место...

Видео: Запознајте ја мачката Бон Џови која го мрази својот газда

Мачките можат да бидат многу темпераментни. Тие се навидум слатки и мили, но некогаш знаат да...

15 МИЛЕНИЦИ ПРЕД И ОТКАКО БИЛЕ ВДОМЕНИ

Да се земе милениче е голема одлука, особено поради секојдневните обврски кои следуваат....

Недела ко недела…

Денот ми почна со кафе, набрзина ко испив и отидов на протест. Вчера со дечко ми по телефон се...

Видео: Бебе кое ја обожава мачката

Преслатката љубов на ова бебе кон домашната мачка е неверојатна! Таа е тотално фасцинирана и...

Направи сам: играчки за вашето милениче

Миленичињата се како деца, сакаат по цели денови да си играат со играчки. Ако имате маче или...

Ова е причината зошто на секое дете му е потребно милениче

Навистина не знаеме како некој родител може да се справи со бебе и мало кутре во исто време,...