Таг:, , , , , , , , , ,

Фотографии кои најдобро го прикажуваат срцепарателниот контраст помеѓу двата светови во кои живееме!

Овие комбинации од фотографии се создадени од Uğur кој живее во Турција и се наоѓа во близина...

Ова се снимките од последните секунди од Првата светска војна (аудио запис)

После 100 години од завршетокот на Првата светска војна објавен е аудио запис на кој се...

Овие совети мора да ги знаете доколку имате бебе! Помогнете му да се чувствува смирено

Доволно е само да ја спуштите раката на бебето, да го погалите, погледнете го во очи и...

Ова се најлошите љубовни комбинации според хороскопските знаци!

Можеби ве привлекла љубовта на прв поглед, но големи се шансите дека врската помеѓу овие...

Најважните датуми за секој хороскопски знак во 2018 година

Ова се најважните датуми во 2018 за секој хороскооски знак. Овен: 12.6 – одличен ден за љубов; 22.4...

Ова е најубавата дефиниција за среќата

Што претставува среќата? Дали среќата е чувство? Дали среќа е кога сме опркужени со нашите...

Најпопуларно видео за медитација: Ослободете се од стресот за 3 минути

Опуштање на несекојдневен начин: „Затворете ги очите и поврзете се со својот внатрешен...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (08 ФЕВРУАРИ, 2018)

Овен  Ќе почуствувате прилив нa позитивна енергија, па прифатете ги предизвиците кои ви ги...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (11 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Непријатните вести или сеќавањето на нешто што се случило одамна може да го расипе...

Ако сте Бик во хороскоп, ова ви го предвидуваат ѕвездите за 2018

Овие околности дополнително ќе ве зајакнат како личност и ќе научите повеќе да го цените...

Десет ориентални имиња за девојчиња кои сите ги сакаат

1.Азра Името е од арапско потекло и значи „девица, невина“. 2.Емина На арапски значи „верна,...

Носите бројаница на рака – Таа не е украс, секој ден треба да го правите ова!

Многумина ја сметаат само за украс на раката, без да го знаат нејзиното суштинско значење....

Погледнете кои македонски музичари се дел од глобалната порака за љубов, а не војна

Во време кога во светот има војни и жртви, кога многу земји и многу луѓе се соочуваат со...

Денеска е Св. маченица Татјана

Света Татјана потекнувала од видно римско семејство. Татко и три пати бил префект на Рим....

Еве што треба да направи секој хороскопски знак во 2017 година

Астролозите советуваат кои се работите кои секој хороскопски знак треба да ги направии оваа...

После бурниот развод, овој паметен маж испрати моќна порака на која можеме да се восхитуваме

Како и многу луѓе ширум светов, Шан Вален и неговата поранешна сопруга поминале низ бурен...

Зошто не смее да има Трета Светска Војна? Ова видео ќе ви разјасни.

Во последниве години неретко слушаме предвидувања за можна Трета Светска Војна, некои тоа...

За љубителите на мирот и тишината: Најмалку населени земји во светот

Дали копнеете да се осамите и да го исклучите мозокот барем на кратко? На сите оние на кои им...

10 неверојатни мисли на Нелсон Мандела

На денешен ден е роден Нелсон Мандела во 1918 година, првиот црнец претседател на...

Инспиративна приказна: Надежта последна умира

Четири свеќи полека гореле. Во тишината се слушал нивниот разговор. Првата свеќа...