Таг:, , , , , ,

Џек Ма, основач на Алибаба: Во следниот живот сакам да бидам жена

„Сакам да бидам жена во следниот живот“, изјави основачот на Алибаба, Џек Ма на Глобалната...

Мисли на Коко Шанел за модата, животот и стилот

Коко Шанел имала навистина спектакуларен живот, но не само поради препознатливиот бренд кој...

Размислувајте како лидер. Овие мисли ќе ве инспирираат да бидете успешни

Алберт Ајнштајн еднаш рекол: „Лидер е оној кој од нередот создава едноставност… од...

Однесувајте се како да сте среќни и ќе станете уште посреќни

Дејл Карнеги е писателот, психологот и педагогот, кој верувал дека не постојат лоши луѓе на...

Легендарни цитати од Мартин Лутер Кинг

Мартин Лутер Кинг (15. јануари 1929 – 4. април 1968) бил свештеник на американската баптистичка...

Дајте им ја среќата на другите и вие ќе ја добиете вашата, тоа е смислата на животот

На еден семинар на кој учествувале околу 50 луѓе, предавачот неочекувано го прекинал своето...

Дали знаеме што е среќа? Прекрасни мисли за среќата

Постои ли дефиниција која го опишува најубавото чувство кое не обзема? Дали среќата има...

Сурово реални мисли од познатите умови

Се бориме за вистината целиот наш живот, презираме лаги и измами, но честопати таа знае да...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ПОНЕДЕЛНИК (18 ДЕКЕМВРИ,2017)

Овен  Оние Овни кои се родители целосно ќе се посветат на своето семејство особено на...

Прекрасни мисли за смртта кои ќе ве потсетат дека треба да живеете и љубите

Смртта е многу трагичен настан особено кога се работи за блиска личност. Не постојат зборови...

Ментална детоксикација: 9 начини да се ослободите од мислите кои ве мачат

Честопати нашите мисли нè оптоваруваат и ни ја нарушуваат концентрацијата. Умот кој е...

Најточна временска прогноза

Да знаеш да сакаш не е убаво, да знаеш да сакаш е привилегија. Да можеш да сакаш пак е дарба. Но...

Љубовни мисли кои секоја дама треба да ги слушне

Љубовта е нешто што секој од нас го посакува, но треба да запомниме дека секоја врска не...

АКО НЕКОЈ САКА ДА СИ ЗАМИНЕ ОД ТВОЈОТ ЖИВОТ, БИДИ ТИ ТОЈ ШТО ЌЕ МУ ЈА ОТВОРИШ

Денес те видов. Јас бев во автобус, а ти стоеше далеку. Си размислував за тебе, а ти од нигде...

Зборови неискажани и мисли занемарени

Како никогаш до сега радозналоста не ме обземала волку многу. Знаеш понекогаш постојат...

Знаци кои потврдуваат дека ја заслужува вашата доверба

Довербата е есенцијален дел на секој партнерски однос и без неа не можеме да очекуваме дека...

11 нешта кои постојано ги носите со вас, без да сфатите дека токму тие ве влечат надолу

Кога станува збор за емоционалното празнење, често не разбираме дека мислите и чувствата...

Моќта на Потсвеста – Што се случува кога за нешто интензивно размислуваме…

Ако сме незадоволни, лути, депресивни – тоа е знак, но и предупредување дека некаде грешиме и...

Ти немаш душа. Ти Си душа. Само што имаш тело. ! 14 моќни мисли од славниот писател !

Почетокот на годината е време кога се носат важни одлуки. Затоа сега е идеално време да ги...

10 мудри мисли од мажите за жените

1. “Ако жените не постоеја, сите пари во светот ќе изгубеа секаква смисла.” –...