Таг:, , , ,

Тренди начини за како да ја носите ултра модерната фармерска јакна

Фармерската или тексас јакна е една од омилените парчиња облека на бројни трендсетери, кои...

Прекрасната Гал Гадот е новиот амбасадор на Рибок

Гал Гадот се чини дека може да се види каде и да се свртиме. Беше презентер на Златните...

Инспирација за пролетни модни парчиња во два тона за шик изглед

Оваа пролет ќе бидат застапени колоритни модни парчиња, а доколку сакате да бидете во тренд...

Оваа е бојата која оваа пролет ќе доминира во шминкањето

Виолетовата ќе биде бојата на ова пролет.  Вообичаено ја нанесуваат на очните капаци, но...

Ова се моќните чевли кои ги носат Кејт Мидлтон и Меган Маркл

Кралските снаи докажуваат дека овој пар чевли е задолжителен во кралскиот гардеробер. ...

Ова е новиот тренд на бојадисување во домот

Иако бојадисувањето на ѕидови во темни бои беше тренд и многу луѓе го практикуваа, врeме е ...

Коса со боја на розева лимонада е новиот моден тренд

Многу девојки кога сакаат да направат некаква промена кај себе, ја бојадисуваат својата...

20 најгламурозни кралски свадби низ годините

Многу богати семејства можат да си дозволат гламурозни свадби и прослави, но ова се кралски...

51 годишната Вера е двојничка на ѕвездата Рита Ора, но кој кого копира?

Рита Ора се проценува дека вреди 20 милиони фунти, има пријатели од А-листата и повеќе број...

Гламурнозни и со бели ружи, ѕвездите испратија порака од црвениот килим на Британските музички награди

Вчеравечер се одржаа Британските музички награди, а очекувано на црвениот килим поминаа...

Веѓите во форма на рибина коска се новиот моден тренд

Во 2017 година владееја чудните трендови за веѓи, а доколку мислите дека тој тренд остана во...

Модно изненадување: За овие хеланки мислевме дека никогаш нема да се вратат во мода

Во својот плакар задолжително треба да имаме фармерки, црни тесни кожни панталони, но,...

Прекрасни комбинации со црвени чизми

Популарноста на црвените чизми од година во година расте. Доколку ви здосади да ги носите...

Каква порака испрати Војвотката Кејт со нејзиното вчерашно појавување на BAFTA наградите?

Војвотката на вчерашното доделување на BAFTA наградите во Royal Albert Hall  во Лондон се појави во...

Oвие бои на чевли ќе бидат пролетен тренд

Во претстојните месеци, во мода ќе се врати трендот кој најголемата слава ја доживеа во...

Ова е најпопуларното здолниште за оваа пролет

Секоја сезона постои по едно парче облека која ќе го одбележи плакарот и се се врти околу...

Викторија Бекам со шик стајлинг ја прослави ревијата во Њујорк со својот сопруг Дејвид Бекам

После успешната ревија во Њујорк, Викторија ја помина вечерта со нејзиниот сопруг на...

Меган Маркл за прв пат на црвениот килим со Принцот Хари

Идната невеста облечена во елегантен црн Alexander McQueen смокинг за прв пат се појави на црвен...

Парис Хилтон ја глуми Ким Кардашијан во новата кампања на Канје Вест

Еднаш, многу одамна и беше асистентка, а сега ја глуми нејзе во кампањата за новата колекција...

Ова е новиот тренд кој жените ќе го обожаваат

Новата година носи нови промени, како и нови модни трендови. Овој нов тренд е многу актуелен...