Таг:, , , , , ,

Погледнете ја колекцијата есен 2018 на Richard Quinn, добитникот на наградата Queen Elizabeth II

Младиот британски дизајнер Richard Quinn е добитникот на наградата која го носи името на...

Блејк Лајвли во модна комбинација инспирирана од Денот на вљубените

На сите ни е познато дека холивудската актерка Блејк Лајвли е верна обожавателка на “Michael...

Викторија Бекам со шик стајлинг ја прослави ревијата во Њујорк со својот сопруг Дејвид Бекам

После успешната ревија во Њујорк, Викторија ја помина вечерта со нејзиниот сопруг на...

Погледнете како изгледаат ангелите на Victoria’s Secret без фотошоп

Ангелите на  “Victoria’s Secret” во последните неколку недели работат со полна пареа....

Со ревијата на Louis Vuitton затворена париската модна недела

Дизајнерот Nicolas Ghesquiere ја претстави колекцијата за пролет/лето 2018 инспирира а од street style...

Есенската кампања на Oscar de la Renta инспирирана од гламурот на ’50-тите

Oscar de la Renta ја претстави првата рекламна кампања со новите креативни директори Лаура Ким и...

Кара Делевин, Лили Роуз Деп и Фарел Вилијамс во шоуто на Chanel во Париз

Карл Лагерфилд приреди уште едно маестрално шоу во кое честа да ги претстават најновите...

Беспрекорна како и секогаш: Андријана Лима во Милано

Поради своите професионални задолженија, Андријана Лима моментално е на престој во Милано...

ТАА ЈА ПРОМЕНИ БОЈАТА НА КОСАТА, НО НЕ И СТИЛОТ: ПОД МРЕЖЕСТИОТ ФУСТАН ТАА ПОВТОРНО НЕ НОСИ ГРАДНИК

Модната ревија на “Lanvin” на Модната недела во Париз изминатата вечер требаше да биде...