Таг:, , , , , , , , , ,

Мајка ослабела 93 килограми заради нејзиното бебе „Сега сум посреќна, никогаш не би се вратила на старото.“

Eden SanBoeuf е 28 годишна жена од Њу Оксфорд, Пенсилванија, која го раскажува својот пат од 25...

Инсталирајте ги овие апликации за намалување на стресот, подобар сон и мотивација

Секојдневниот живот е преполн со стресни ситуации и луѓето често немаат доволно време за...

Инспиративни мисли за животот

Животот е секојдневна борба со безброј предизвици. Убави и тешки ситуации, моменти, спомени....

„Мислам дека омразата е потрошена енергија и воопшто не е продуктивна“…Што е среќа според Хичкок?

„Разговор со Алфред Хичкок“ е насловот на интервјуото од 1964 година за канадската...

Време е за промени? Топ 5 совети како да бидете успешни оваа година

Доколку работата веќе не ве мотивира, време е за промена. Едуцирајте се и поврзете се со...

Пасивно- агресивни цитати кои ќе ве мотивираат да продолжите напред

Сите ние во животот се соочуваме со многу сурови моменти, поради кои многу често паѓаме во...

Реченици кои треба често да ги кажувате во 2018 година

Уште точно еден месец и 2018 година ќе пристигне. За некого 2017 година беше исполнета со многу...

Се одржа мотивациониот настан “100 жени претприемачки” во Алликас

„100 жени претприемачки“ е мотивациски настан за жени. На оваа конференција присуствуваа...

Оваа мајка има порака до сите самохрани мајки во светот (ВИДЕО)

Оваа мајка има порака до сите самохрани мајки во светот! Џенифер има две деца, сопруг и е...

Инспиративни цитати што ќе ви дадат мотивација да соберете сила и да почнете отпочеток

Новите почетоци се секогаш најтешки. Но, тие се случуваат со причина. Иако се многу болни, тие...

Духот на ова девојче со Даунов синдром ќе ве инспирира (ВИДЕО)

Животот не е секогаш лесен и често ни се појавуваат пречки на патот, поголеми или помали....

5 мисли за подобар ден (ВИДЕО)

Кога имате лош ден и ништо не ви од рака, потсетете се на овие пет работи.  Животот е тежок, но...

ШТО РОДИТЕЛИТЕ МОЖАТ ДА НАПРАВАТ ЗА ДА ГИ МОТИВИРААТ ДЕЦАТА ВО УЧИЛИШТЕ?

Дали неуспехот е позитивна можност да се научи и подобри, или е негативно искуство што го...

15 мудрости од таткото на мотивацијата: Не го привлекувате она што го сакате, туку она што сте!

Вејн Дајер е мотивациски говорник, терапевт и автор кој многумина го сметаат за „татко на...

Инспиративна приказна за пријателството и позитивната енергија која ни ја носи оваа девојка со посебни потреби

Победата на кошаркарскиот тим на  Norman High School Lady Tigers  имало посебно убава победа, а еден член...

Дозволете си да бидете мрзеливи

Можеби би ви звучело како најчудното и најглупавото нешто на светот, но понекогаш е здраво...

„Убавината е во позитивната мисла“, пораката која го освои Интернетот

Запознајте ја Лизи Ховел. Ова е неверојатната девојка за која што зборува Интернетот овие...

Што ги прави најдобрите студенти да бидат најдобри?

Секој студент се нашол барем еднаш во ситуација кога се запрашал дали може да постигне...

„Предизвикај се“-ова е пораката на младите луѓе кои се решија за промена

Многу често се наоѓаме во ситуација кога дозволуваме негативните емоции да надвладеат и да...

Што се случува со вашето тело доколку се откажете од цигари?

Дали сте се запрашале што би се случило со Вашиот организам доколку по подолг период на...