Таг:, ,

Фејсбук сепак ќе се наплаќа?

Фејсбук најави дека почнува со пилот проект чија цел е наплаќање на членството во групите на...

Поради големиот број критики, Фејсбук ја укинува оваа опција

Во текот на наредната недела „Фејсбук“ ќе ја тргне опцијата „тековни вести“ (trending news) што...

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ СО ДОСЕГА НАЈГОЛЕМ КОНЦЕРТ ВО СВОЈАТА КАРИЕРА- 01 ЈУНИ 2018-та АРМ СТАДИОН, OPEN AIR!

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека Авалон Продукција и Владо Јаневски ја обновија...

Марк Закерберг во интервју за CNN ја спомена Македонија

Сопственикот на Фејсбук, Марк Закерберг изјави за Си-Ен-Ен дека во 2017 година откриле голем...

ПОСЛЕДНА СТАНИЦА НА ПРОСЛАВАТА 50 ГОДИНИ КАРИЕРА НА ЈОСИПА ЛИСАЦ- ГАЛА КОНЦЕРТ ВО НОВАТА КОНЦЕРТНА САЛА НА МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА!

Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека една од најуникатните музички појави воопшто...

ЧЕТИРИТЕ КОНЦЕРТИ НА КАРОЛИНА РАСПРОДАДЕНИ, ДОДАДЕНИ УШТЕ НОВИ ТРИ!

Задоволство ни е да ве информираме, дека закажаните четири концерти на коишто Каролина ќе го...

Depeche Mode – International Tribute by Sneakers во Скопје

Родени во 1995 година во Италија, SNEAKERS го прераснуваат стереотипот на трибјут бенд –...

ПРОМОТИВНИ КОНЦЕРТИ НА КАРОЛИНА СО НОВИОТ АЛБУМ „ИЗВОР“ ВО ФЕВРУАРИ ВО МОБ!

Со големо воодушевување ви најавуваме дека после блескавиот концертен маратон од пред...

ЛЕГЕНДАРНИОТ ARMIN VAN BUUREN- ВТОР ХЕДЛАЈНЕР НА OHRID CALLING 2018!

Задоволство ни е да ве информираме дека еден од навистина најдобрите и најголеми диџеи на...

Наскоро нова опција на Facebook: Дознајте што ни подготви тимот на Марк Закерберг

Најновата функција на социјалната мрежа Facebook е можноста да се вметне биографија како дел од...

Внимавајте што објавувате на Фејсбук- следуваат казни!

Доказ дека борбата против објавување лажни вести „Фејсбук“ ја сфаќа исклучително...

Како да ја прочитате првата порака што сте ја испратиле на Facebook?

Повеќе од милијарда луѓе редовно го користат Facebook, но тоа не значи дека сите се запознаени...

Фесјбук со нова опција за пронаоѓање интернет мрежа

Фејсбук ја развива својата нова алатка „Пронајде ви-фи“ („Find WiFi“), која им овозможува на...

Со новата апликација може да откриете кој го следи секој ваш чекор на Фејсбук

Фејсбук со својата нова опција „Stories“ на корисниците им овозможи да дознаат кој го следи...

Инстаграм со новитет: Ќе ги означува фотографиите направени на Фотошоп

Најпопуларната социјална мрежа, Инстаграм воведува новитет кој нема да им се допадне на...

10 совети од Facebook како да препознаеме лажни вести

Темата за лажните вести е особено актуелна во последните месеци. Лажни информации се шират...

„Фејсбук“ ви е чуден вечерва и страниците ви „кочат“? Проблемот е глобален

Доколку „Фејсбук“ попладнево не ви работи, или пак функционира многу побавно од...

НОВА АПЛИКАЦИЈА НА „FACEBOOK“ КОЈА ЈА ЗАГРОЗУВА ПРИВАТНОСТА?

Колку пати сте виделе некого во град и сте посакале да го/ја додадете за пријател на...

Решение на проблемот: Еве како да ја дознаете секоја шифра за Wi-Fi (видео)

Некогаш е потребно на брзина бесплатно да пристапите на мрежа и побарате некоја...

Нова промена на „Фејсбук“- повеќето корисници револтирани

Корисниците на најголемата социјална мрежа во светот се повторно револтирани од промените...