Таг:, , , , , , , , ,

Том Џонс има милиони, а неговиот 29 годишен син живее во засолниште за бездомници

Кога Том Џонс објави минатата недела дека ја продал неговата Холивудска вила за 6,5 милиони...

Бездомна жена со неверојатен глас кој мора да го слушнете (ВИДЕО)

Витни Хјустон важи за еден од најдобрите вокали, а да ја изведеш нејзината I will always love you...

Како да останете фокусирани доколку работите од дома?

Многу компании се повеќе и повеќе им даваат можност на своите вработени да работат или од...

Среќа е да имаш нога како на Елена Ристеска (ФОТО)

Среќа е да имаш нога како на Елена Ристеска, но среќа е да имаш и глас и талент како една од...

Кои се ѕвезди ќе настапуваат на најголемиот музички фестивал – Coachella 2018?

Организаторите на најголемиот музички фестивал Coachella 2018 ги најавија овогодинешните ѕвезди....

Осмелете се да сонувате преку најновиот видео запис на Војче Петрушев

„Кога професијата истовремено претставува и љубов, работните обврски се задоволство, а...

Џејмс Горден и договори состанок на Кели Кларксон за време на караокето во неговиот автомобил (ВИДЕО)

Една од пејачките со најдобар глас. Кели Кларксон, му беше гостинка на Џејмс Горден. Возењето...

Funky Fresh со проширен состав и гаранција за добра забава во градот

Познати имиња, добра музика и нова енергија ни нуди екипата Funky Fresh. После скоро две години...

Нова забава за скопјани: Лизгалиштето е отворено за сите љубители на добрата забава на мра

Намалувањето на температурите можеби не тера да бидеме се почесто дома, но скопјани имаат...

Нова платформа за недвосмислена и директна подршка на младите уметници

Интервју со Вон.проф. м-р  Загорка Поп-Антоска Андовска, драматург и драмски автор, која...

FUNK SHUI се новите ексклузивци на Авалон Продукција

Најголемата продукциска куќа кај нас, има нов член во семејството, бендот FUNK SHUI се...

Секој телефон ги има овие тајни опции, а за нив не знаат 95% од корисниците

Вашиот телефон крие многу тајни опции за кои дури 95% од корисниците не знаат за нив....

Симона Поповска со нова емотивна балада (ВИДЕО)

Есента со сите нејзини убавини за пејачката Симона е вистинското време за промоција на...

Концет кој не смеете да го пропуштите Ал Ди Меола во ноември доаѓа во Скопје

Еден од најголемите светски и најнаградувани гитаристи на сите времиња, после пауза од...

ВИКЕНД ЗА УЖИВАЊЕ СО ЖИВАТА ЛЕГЕНДА РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА ВО СКОПЈЕ!

Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со холивудска слава, живата легенда...

Кој ќе биде специјалниот гостин на Стинг во Скопје?

На претстојниот концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје, легендата на...

Селена Гомез јавно проговори за нејзината трансплантација на бубрег

Светската музичка ѕвезда Селена Гомез јавно говореше за нејзините здравствени проблеми,...

Нена Мицева со својата прва песна во етерот насловена „Кога си до мене“ (Видео)

Во етерот е излезена првата официјална песна на Нена Мицева, “Кога си до мене”. Песната...

„ЕДНА ЉУБОВ“ и во Скопје овој септември со RnB & Hip-Hop спектакл

Веќе ни е позната идејата за обединување на македонските и бугарските музичари во една...

ЛЕГЕНДАРНИТЕ ТОТО ДОАЃААТ ВО СКОПЈЕ

Еден од најголемите американски бендови на сите времиња- ТОТО, за прв пат доаѓа во Скопје, со...