Таг:, , , , ,

Немојте да чувате ништо под креветот, освен една работа

Просторот под креветот треба да биде празен и редовно да го чистите. Еден исклучок од „ништо...

Три уникатни начини како да го носите црниот фустан

Безвременскиот црн фустан, може да го имате во вашиот плакар 20 години, а секогаш да ви се...

Карли Клос во софистицирано издание за Atelier Swarovski

Atelier Swarovski ја прослави 10-годишнината од основањето. За есенската колекција брендот оствари...

#365среќа Ксенија Николова говори за успешното водење на брендот Две Шмизле и ексклузивно ни ја најави својата 4-та книга

Вниманието на јавноста го привлече уште пред многу години, појавувајќи се во драмското...

Две Шмизле доаѓаат во Палма Мол

Брендот за рачно изработен накит Две Шмизле со потекло од Белград, кој од минатата година е...

Предлог модни додатоци за секоја невеста

Го најдовте совршениот фустан за вашата свадба од соништата? Во потрага сте по уникатно...

Тагни, сподели и подари со љубов уникатен накит од Две Шмизле

Во месецот на матурските и апсолвентски забави, изберете го совршениот подарок. Подарете...

Ова се двете најголеми шмизли во Скопје!

Двете шмизли во градот имаат се што некоја девојка би посакувала, а пред се нудат уникатност....

Стаклена витражна кабина скриена во шумата

Neile Cooper е витражен уметник и изработувач на накит, но нејзината визија создала вистинско...

Канје Вест лансира колекција накит

Популарниот рапер незапирливо го освојува модниот свет – последно на неговиот репертоар...

Најголемиот розев дијамант на светот наскоро ќе биде продаден на аукција

На 4ти април во Хонг-Конг ќе се стави на аукција Розевата Ѕвезда, позната како најголемиот...

Како сами да направите кутија за накит?

Доколку сакате да ја преточите вашата креативност во нешто што ќе го гледате секој ден,...

Купил фотелја за 450 денари: Тоа што го пронашол во неа му го сменило животот

Ангус и Ангела Милнер Броун пред 10 години купиле стара фотелја за 450 денари (7 евра). Неодамна...

ФОТО: Хајди Клум со накит од вртоглави 6 милиони долари

Гламурозната гала на amfAR беше поводот за многу славни дами да одлетаат на француската...

МАРТИНА МИХАЈЛОВСКА: Јас сум истата како и претходно

Нејзината убавина е сечија муза. Нејзините години поместуваат предрасуди и граници....

Магични дрвени прстени со волшебни светови во нив

Ова се парчиња накит за вистинските љубители на необични и магични нешта, кои паѓаат во очи...

Направете сами: 10 држачи за накит кои ќе ви го расчистат хаосот

Секоја жена има барем по неколку парчиња накит, а посебните љубители на накит имаат куп...

Накит од хартија? Да, Jeremy May создава накит од стари книги

Британскиот артист Jeremy May од старите книги создава неверојатни модни додатоци. Скоро...

Оваа среќна жена отвори школка… она што го пронајде внатре е вистински ЏЕК ПОТ!

Бисерите се издвојуваат меѓу највредните и најскапите скапоцени камења што постојат....

Дизајнерка креира цветен накит од живи растенија, кои растат додека ги носите

Susan McLeary е цветен дизајнер, уметник и учител кој создава необични, иновативни уметнички дела...