Таг:, , , , , , , , , , , ,

Имате проблеми со тироидната жлезда? Овие намирници ќе ви помогнат околу тоа!

Штитната жлезда која слабо работи можете да ја активирате со помош на правилна исхрана....

Колку шеќер дневно е „безбедно“ да јадете?

Шеќерот не се наоѓа само на „очигледните места“, како што е на пример чоколадото. Тој се...

Десерт на денот: Леден чизкејк со шумско овошје (РЕЦЕПТ)

За љубителите на слатките десерти, ова е вистинскиот рецепт во кој ќе уживате во секое залче!...

Чиа со свежи капини за здрав појадок (РЕЦЕПТ)

Појадокот е најважниот оброк во денот, па затоа погрижете се да биде здрав и полн со хранливи...

За десерт пригответе вкусни падобранци со чоколаден крем (РЕЦЕПТ)

Направете вкусен десерт по ручекот и изненадете ги најблиските со падобранци приготвени на...

Ако сакате да бидете добри љубовници избегнувајте ја оваа храна

Погледнете што не треба да јадете со својот партнер пред легнување. Нашите навики во...

Подарок од природата: Три најсилни антибиотици

Овие три намирници претставуваат вистинско богатство од природата.  Масло од оригано Ова...

Направете чипс од тиквици и не се грижете за зголемувањето на килограмите

Печените и крцкави тиквици се одлична нискокалорична замена за чипс, а воедно се брз и...

Внимателно: Оваа храна создава зависност, како алкохолот и лековите

Овој вид на храна предизвикува силно задоволство и колку повеќе ја јадеме имаме уште...

Што треба да јадете за појадок според хороскопскиот знак?

Сите знаеме колку е важна здравата исхрана, но и тоа дека појадокот е најважниот оброк во...

3 оброци кои секогаш ги јадеме за појадок, а не сме свесни колку се штетни!

Појадокот е најздравиот оброк во денот, па ако сакате денот да ви започне вкусно и здраво и...

Како да ја намалите чувствителноста на забите? Грубата четка само го зголемува проблемот!

По внесувањето на слатка или кисела храна, треба да почекате најмалку половина час за да ги...

Правила во исхраната за жените: Овие 5 намирници избегнувајте ги по 30-тата година

Стручните лица од областа на здравата исхрана и водечките нутриционисти, составиле список...

Изострете го видот природно со помош на овие намирници

Морковот нема да ви помогне да го поправите својот вид, но затоа ќе ви помогне во борбата...

Сакате да изгубите килограми без да се откажете од леб? И тоа е можно, погледнете како!

Ако мислевте дека во потполност морате да ги исфрлите јаглехидратите од исхраната за да ја...

Овие 10 намирници се здрави, а можете да уживате во нив без да добиете вишок килограми

Храната која нема калории не постои, но одредени нискокалорични намирници се состојат во...

Овие намирници никако не смеете да им ги подгревате на вашите деца!

Децата е најосетливи на негативнте промени во храната до кои доаѓа преку подгрејување. Ова...

Овие намирници се пријатели на срцето и крвните садови

Одбрана исхрана и внесувањето на одредени намирници можат позитивно да влијаат врз...

5 намирници кои се непријател на рамниот стомак

Одредена исхрана и правилната диета играат голема улога доколку сакате да поработите на...

Јадењето лук е здраво, но предизвикува непријатен здив. Еве решение за тоа!

Ниеден оброк не еднакво вкусен доколку во него нема барем малку лук. Но, по јадењето останува...