Таг:, , , , , , , , , ,

Избегнувајте ги овие намирници и ќе имате блескава насмевка

Ако сакате забите да ви бидат сочувани и блескави, водете сметка што јадете и пиете. Белото...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (30 ОКТОМВРИ, 2018)

Овен  Не ви недостасува енергија, ви недостасува организација. И како такви, делувате...

Најубави цитати за среќата кои ќе ви помогнат да сфатите колку сте всушност среќни

Среќата и успехот честопати се категоризираат како многу лични состојби, меѓутоа тоа се два...

Проверете дали покрај себе имате идеален партнер врз основа на овие 3 емоции

Љубов не е она што го гледаме во романтичните комедии од Холивуд. Напротив, љубовта е...

Знаци кои покажуваат дека сака секс со тебе

Меѓу сигналите на тајната љубов се широката насмевка, долгото гледање во очи, малите допири...

Зорана ме освои со својата насмевка, спонтаност, природност

Саша Ковачевиќ го освојува медиумското внимание со квалитетниот пристап кон својата...

Ова се ѕвездите коишто се најдоа на листата познати со најлоши заби, меѓу нив Мадона, Џони Деп, Роналдо, Линдси Лохан и многу други!

Вистина е дека познатите личности се подготвени да фрлат огромна сума на пари, сѐ со цел да...

Еве зошто треба да му се насмеете на вашето куче

Благонаклонетоста и довербата меѓу луѓето и кучињата се стекнува само со една насмевка што...

Стрес менаџмент работилница со Свами Џотирмаја

Свами Џотирмаја е високоценет меѓународен учител и еден од најголемите мудреци на...

Доколку ги поседувате овие работи вие сте најбогатата личност на светот

Секој од нас има цел да има пристоен и удобен живот, да има слобода на одлучување за тоа како...

Ова се најдобрите модни изданија на Каролина Гочева

Македонската поп-дива, Каролина Гочева, е девојка која е секогаш претставителна, знае да...

Особини кај жените на кои не можат да одолеат мажите

Физичкиот изглед не е број еден карактеристика која апсолутно ги привлекува мажите. Многу...

Научете како да ги чистите вашите заби темелно, брзо и ефикасно

Сите посакуваме да имаме убава насмевка, здравите и убави заби не само што се многу важни за...

Сите деца заслужуваат среќа

Новата година е период кога малите дечиња најмногу и се радуваат, особено затоа што добиваат...

Годишното време во кое сте родени говори многу за вашиот карактер

Kaко што годишните времиња се разликуваат и имаат свои специфични карактеристики и...

ВИДЕО: Ќе се изненадите како денеска изгледа Пипи Долгиот Чорап

Шведската актерка Ингер Нилсон имала само осум години кога ја добила улогата на Пипи...

Пит бул со најсмешна насмевка (ВИДЕО)

Иако пит булот изгледа како страшно куче, овој може да ве исплаши само со неговата насмевка. ...

Манекенска става и бисерна насмевка: Запознајте ја новата девојка на Саша Ковачевиќ!

Саша Ковачевиќ веќе неколку месеци ужива во љубовта со поранешната мисица Зорана Тасовац. И...

Колкумина од вас ќе ги препознаат своите деца во овие слики?

Велат тишината е злато, но доколку немате деца. Во тој случај тишината е сомнителна. Не сме ни...

Очи, насмевка или стомачни: Што жените прво забележуваат кај мажите?

Магазинот „ Men’s Health„ направил истражување на околу 200 читателки на „Women’s Health„ за да...