Таг:, , , , ,

Поинаков француски маникир

Можеби се и вие едни од дамите кои преферираат класичен француски маникир, но тој иако е...

Не оставај ташна на земја, не фрлај ѓубре пред пат, не сечете нокти навечер – еве зошто

Погледнете  кои се најпопуларните суеверија и што е нивното значење. За разлика од...

Ова лето обојте ги ноктите во овие тренди нијанси

СВЕТЛИ ТОНОВИ РАЗИГРАНОСТ ТЕМНАТА СТРАНА ГЕО МЕТАЛНИ ПАСТЕЛНИ

Кралицата Елизабета II од 1989 година користи само еден лак за нокти

Кралицата Елизабета II е долгогодишен обожавател на иста боја и бренд на лак за нокти. Цената...

Најдобрите летни дизајни на нокти (ВИДЕО)

Топлите денови ни пристигнаа, што ни е инспирација за стајлинг во светли и весели бои. ...

Како да го спречите пукањето на ноктите

Сонот на секоја дама е да има убави здрави нокти кои, а да би го постигнала тоа троши голема...

Како правилно да го избришете лакот за нокти без да останат траги од бојата?

Бришењето на лакот за нокти е добро позната борба за женскиот пол, во која најчесто губиме....

Прекрасни идеи кои ќе ве натераат да се заљубите во француски маникир

Од сите методи за цртање на нокти, францускиот маникир отсекогаш останал најуниверзален и...

Како да престанете да ги грицкате ноктите?

Изгрицканите нокти изгледаат катастрофално. Доколку тоа го правите долготрајно, правилниот...

Нова Мода: Пензионер сече нокти во автобус на ЈСП

Изгледа луѓето заборавија каде се прават некои основни хигиенски навики. Овој пензионер...

Какви нокти, таков карактер. Што обликот на ноктите кажува за вас?

Природни, вештачки, долги или кратки. Светли, темни, светкави и шарени. Едноставни и...

Направете си сами систематски преглед за 60 секунди

1.Погледнете ги своите очи Белката на очите може да открие многу за вашето здравје. Таа би...

Најубавите летни нијанси на лакови за нокти

Летните нијанси на лакови за нокти се оние во најведри бои и секогаш со радост го дочекуваме...

Погледнете како изгледале трендовите на нокти во последниве 100 години

Жените си ги украсувале ноктите уште од многу одамна, а трендовите за ова се менувале, како и...

Beauty трендови за пролет 2016

Во прилог прочитајте кои beauty трендови ќе бидат актуелни оваа сезона, а се одбрани од...

Огледало нокти: Новиот тренди маникир, кој ќе го обожавате!

Не ви треба да носите огледалце во чантата, за да си ја проверите шминката или фризурата во...

Револуција во лакирањето нокти: Алатка која воодушеви милиони жени!

Откако ќе ја откриете оваа алатка, на лакирањето никогаш повеќе нема да гледате на ист начин!...

6-те најдобри бои за маникир во 2016 година

Убавите и уредни нокти отсекогаш биле пример за целосен и совршен изглед на секоја дама,...

Топ 10 работи кои жените ги носат, а мажите не можат да ги поднесат

Привлечната жена е згодна во се што ќе облече, или пак тоа не е така? Бројни мажи, иако не пред...

ПРОМЕНИ КОИ ЌЕ НАПРАВАТ ДА ИЗГЛЕДАТЕ ПОМЛАДИ

Време не можете да го запрете, но можете да го забавите вашиот часовник и да постигнете...