Таг:, , , , , , , ,

Калиопи Букле со нова песна и видео запис, потпомогнато од Витаминка

Македонската естрадна ѕвезда Калиопи Букле ѝ го претстави на јавноста видео записот за...

Слушнете ја новата песна на Виктор Апостоловски и дознајте што е битолски „Бон-тон“ (ВИДЕО)

Поп пејачот Виктор Апостоловски ја претстави својата најнова песна „Бон-тон“. Видео...

50 годишната Кајли без шминка и во долна облека позира за новиот видео спот во Куба

Популарната пејачка го подготвува новиот видео запис за песната Golden, во кој таа позира во...

Сензационалната Џенифер Лопез во осум костими за концерт (ВИДЕО)

За време на својот настап во Минеаполис, латино пејачката Џенифер Лопез, ги пееше своите...

Слушнете ја новата песна на Шакира и Малума (ВИДЕО)

Шакира и Малума имаа навистина голем успех со песната”Chantaje”, а сега двајцата повторно...

Кајли Миног го најави новиот албум

Поминаа четири години од последниот албум на пејачката Кајли Миног. Сега таа со песната...

Шпанскиот латино заводник со нова песна (ВИДЕО)

Шпанскиот латино заводник, Енрике Иглесиас, со своите песни постојано ги освојува срцата на...

Славниот пејач со нова песна се врати на музичката сцена (ВИДЕО)

По долгата пауза, Џастин Тимберлејк, се врати на музичката сцена со нова песна. Песната се...

Слушнете ја новата песна на Каролина Гочева

Познатото македонското девојче, Каролина Гочева, ја објави првата песна од новиот албум, што...

Ед Шеран и Бијонсе ги изненадија фановите со песната “Perfect Duet”

Ед Шеран и Бијонсе ја снимија песната “Perfect Duet”, со која започна празничната атмосфера...

Новата песна на Џеси Џеј ги инспирираше жените ширум светот

Џеси Џеј го претстави новиот сингл „Queen“ кој ќе се најде на нејзиниот претстоечки албум...

Ченинг Тејтум во новиот спот на Пинк за „Beautiful Trauma“

Една од последните песни на Пинк, „Beautiful Trauma“ вчера го доби своjот видео запис. Песната е од...

Новата балада на Сиа ќе ве натера да ја доживеете празничната магија (Видео)

Сиа ја објави втората песна од новиот празничен албум „Everyday is Christmas“.  Песната “Snowman”...

Тејлор Свифт стави крај на шпекулациите

Пред неколку дена, американската пејачка Тејлор Свифт го објави спотот за песната “Ready for...

АУДИО: С.А.Р.С. со нова песна

Моментално најпознатиот српски бенд, С.А.Р.С., ја најавува нивната најнова песна  „Proleće“,...

ФОТО: Ексклузивно – Игор Митровиќ започна со снимањето на спотот за песната „Сега и тука“

Фотографијата е направена денеска, за време на снимањето на видео записот на најновата...

ВИДЕО: Слушнете ја новата песна на Игор Митровиќ

Пејачот Игор Митровиќ повторно пријатно нѐ изненади со уште една нова песна. По хитовите...

Видео: Контроверзната Ники Минаж со НОВА песна и видео за „Анакондите“

Музиката е преработка од добро познатата “Sir Mix-A-Lot – Baby Got Back (I Like Big Butts)” Просто без...