Таг:, , , , , , , ,

Роденденските стајлинзи на Бела Хадид

Популарниот модел својот 21-ви роденден го прослави доста ‘гласно’ и впечатливо прво...

Кога ќе се обои облеката во машината: Трик кој ќе ви помогне да ја вратите првобитната боја

Најпрво проверете ја етикетата на облеката којашто сакате да ја “санирате”. Секако дека...

Отскокнете од околината со рачно изработени парчиња, од вегански материјали со уникатни дизајни – Се отвара „DOGO“ во Скопје

Уникатни дизајни на облека, додека облеката е изработена од вегански материјали и тоа рачно,...

Ѕирнете во плакарот на Кендал Џенер

Vogue зачекори во домот на Кендал Џенер која ги угости прикажувајќи ја својата импресивна...

Што може да се случи ако „се стискате“ за во тоалет?

Со текот на времето учиме да го контролираме нагонот за мокрење, но како старееме правиме сѐ...

Можете ли да ја препознаете? Од слатко девојченце до македонска поп ѕвезда! (ФОТО)

Македонската поп пејачка ова лето е во кампања. Од реклами за долна облека и  костими за...

(ФОТО) Ги стаписа пријателите на Фејсбук: Уште еден македонски пејач рипна во тавче?!

На македонската естрада и тргна со венчавки и бебиња, така што речиси секојдневно сведочиме...

Шик комбинации за трудници во летниот период

Со доаѓањето на летото на секоја трудница и се потребни удобни парчиња облека во кои ќе се...

Предлог ДЕЛОВНИ комбинации кои ќе ги обожавате

Летото е можеби најпроблематичниот период кога се работи за деловниот изглед, топлината...

Ставила 3 коцки мраз во полна машина: Најгенијалниот трик за пеглање на облеката (видео)

Одлично испеглана облека му дава на нашиот надворешен изглед извесна доза на...

Неопходно парче облека за транзицијата од пролет во лето

Полека ги броиме последните пролетни денови, а топлите летни денови ни се се поблиску што го...

Денеска се слави Свети Никола летен, никако не го правете ова

Пренос на моштите. Во времето на царот Алексеј Комнен и на патријархот Никола Граматик, во 1087...

ПРОВЕРЕНО: Еве како да направите природен омекнувач за алишта

За љубителите на природно, што не штети на околината, а се однесува на одржување на домот, им...

Направи сам: Дадете и нов изглед на старата облека (ВИДЕО)

Доколку ви здосадија, некогаш омилените, парчиња облека, не мора да трчате во бутиците по...

Зеде пегла и влажен пешкир: Ги реши проблемите што ги излудуваат сите домаќинки

Пеглата ја користите само за пеглање на облека? Грешите, зошто може на различни начини да ви...

Жешко во студиото на Сител: Лила во најпровокативно издание вечерва во „Се или нешто“

Освен новите возбудувања вообичаени за најпопуларниот квиз во македонскиот етер „Се или...

4 пролетни тренди комбинации за градски девојки

Иако пролета сеуште се нема појавено во целосно светло, сепак топлите денови ни доаѓаат, а...

Белата боја е влијателна и е сè, но не и досадна

Белата боја никогаш не изгледала толку добро и кул колку во новата колекција на high street...

Причината поради која што фармерките се продаваат за ниска цена

Најголемиот дел од производството на тексас се одвиваше во САД. Но сега тоа не е...

Како на лесен начин да ги заштитите вашите омилени предмети од нивно уништување?

Ви се здосадило ли да ги уништувате вашите омилени фармерки поради седнување на случајна...