Таг:, , , , , , , , , ,

Овие совети ќе ви помогнат безбедно да чекорите по снегот

Вчераутро Македонија се разбуди под снег. Снежната покривка предизвика насмевки на лицата...

МЕТАЛИК ЧИЗМИ – главен тренд оваа сезона

И покрај бројните нови трендови кои постојано ни доаѓаат, оние впечатливите и забавни...

Овие обувки се моментално најголемиот тренд

Веќе од модниот месец минатата година, се забележува трендот кој трендсетерките го оживеаа...

Хејли Болдвин лансира колекција чизми

Популарната Ит девојка и модел во соработка со брендот Public Dеsirе претстави колекција тренди...

Ставила декоративна хартија на старите високи потпетици и направила модно чудо (видео)

Веројатно сте слушнале за генијалната техника под име декупаж, а доколку и не сте слушнале,...

Џенифер Лопез заплови во дизајнерките води: Овој пат со колекција чевли (ФОТО)

Популарната пејачка и актерка Џенифер Лопез сериозно заплови во дизајнерските води. По...

Најубавите сребрени обувки за ова лето

 Колку и да ви се чини дека сребрените обувки со металик сјај се тешки за стилизирање,...

15 трикови и решенија кои ќе ве спасат во незгодни секојдневни ситуации

Во секојдневниот живот може да не снајдат многу незгоди во лош момент, да ви се расипе...

Направете сами: Балетанки на врзување

Се повеќе можеме да го почувствуваме крајот на зимата, и надоаѓањето на првите топли...

Најдобар модел на обувки за секоја должина на здолниште или фустан

Здолништата и фустаните се дневни парчиња кои сакаме да ги носиме во секоја годишна доба и...

5 знаци дека обувките не ви одговараат

Скоро да нема дама која барем еднаш во животот не поминала низ агонија кога купила прекрасни...

ФОТО: Кристијано Роналдо во кампања за својата колекција обувки

Кристијано Роналдо неодамна ја претстави на модните писти својата втора колекција обувки, а...

ВИСТИНСКИ ТРЕНД ЗА ОВА ЛЕТО: Направете сами ”лубеници за вашите нозе”! (Видео)

Покрај сонцето, и лубениците можат да бидат заштитен знак за летото. Како што секојдневно ги...

Њујоркшка модна недела: Michael Kors претстави женствена колекција за пролет/лето 2015

Спортскиот стил кој покажува доминација на моменталната модна сцена, а по кој е...

Тренд обувките „ТОМS“ го освојуваат светот!

Познатите „ТОМS“ се вистински хит за престојното лето! Симпатични, едноставни, со интересен...