Таг:, , , , , , , , , ,

Подарете најслатко изненадување за божиќните празници!

Крајот на оваа и почетокот на новата година е совршен период за подарување, изненадување и...

Палачинки со врела вода: Помеки и поубави не сте пробале

Рецепт за најмеките палачинки… СОСТОЈКИ: 1 јајце 150 гр брашно 1/3 лажичка сода бикарбона 1/2...

3 вкусни рецепти со овесни снегулки

Во последно време од сите страни слушaме дека јаглехидратите треба да се избегнуваат за...

Ова е најстариот рецепт за палачинки на Старите Грци, а сега направете го и вие! (ВИДЕО)

Според пишаните податоци, палачиките први ги користеле Старите Грци. Се служеле на паузите...

Рецепт на денот: Палачинки од компир и тиква

Викендот претставува совршен дел од неделата за одмор, но и за приготвување вкусни јадења...

ПРАКТИЧНО И ДЕКОРАТИВНО: 6 НАЧИНИ ЗА ВИТКАЊЕ ПАЛАЧИНКИ!

Палачинките можете да ги искомбинирате со различни филови. Она што е заедничко за сите овие...

Добро утро со вкусните палачинки со боровинки! (РЕЦЕПТ)

Почестете се со прекрасни палачинки од кефир, бадемово брашно и боровинки. Смесата е доволна...

Недела на масленица со највкусните палачинки

Масленица е древен руски празник со бројни обичаи, кои се одржале низ вековите. Се слави во...

Направете сами нискокалорични палачинки со само 3 состојки

Само со три едноставни состојки (банана, јајца и цимет), овие здрави палачинки се вкусен...

ПАЛАЧИНКИ ОД ШИШЕ: Брза подготовка, без валкани садови! (ВИДЕО)

Веројатно нема човек кој не сака да јаде палачинки. Меѓутоа, тие бараат доста време да се...

Во Skopje City Mall пристигнаа најубавите палачинки со Нутела #Среќае

По успешниот пример во центарот на Скопје, деновиве се отвори и вториот Nu House & Friends. Nu House &...

МОРА ДА ПРОБАТЕ: Намаз кој што палачинките ги претвора во врвен десерт!

Палачинките се водечки помеѓу десертите. А ако сте љубител токму на оние слатките, тогаш ова...

Скршила јајце врз исечкана банана и направила нешто неверојатно здраво и вкусно!

Ова се наједноставните палачинки на светот! Потребни ви се само три состојки – една банана,...

Најдобриот рецепт за палачинки

Ако правите палачинки “со извесно количество…”  и следите совети од мајка , баба,...

Шпанска овошна палачинка

  Шпанска овошна палачинка Јајцата ги кршиме делејќи ги белките од жолчките. Ги матиме...

Погледнете како се прави суши од палачинки, банана и нутела

Потребни ви се само пет минути за да го направите овој едноставен и превкусен десерт....

Денеска е Светски ден на палачинките!

Денеска е Ден на палачинките. Нејзино величество палачинка заслужува да се раскаже...

ОДМА ЌЕ ВИ СЕ ПРИЈАДЕ: Погледнете ги овие палачинки (Видео)

Post by Ekskluziva.

Сте правеле палачинки без брашно? Еве како!

Звучи речиси и неверојатно, но можете да направите палачинки без употреба на грам...

ВИДЕО: УНИКАТНИ ПРАЗНИЧНИ ПАЛАЧИНКИ

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=YfjQr1jhCaI[/tube]