Таг:, , , , , , , , ,

Како до мирен сон во текот на бременоста?

Телото на трудниците во текот на деветте месеци од бременоста поминува низ физичка, но и...

КАКО ДА СВАРИТЕ ЈАЈЦА БЕЗ ПУКНАТИНИ ЗА ВЕЛИГДЕН!?

Варењето јајца божем е лесна работа, но тука-таму се појавуваат проблеми. Најчесто јајцата...

Повеќето жени носат погрешна долна облека. Дали сте и вие една од нив?

Важно е внимателно да го бирате долниот веш, за да избегнете инфекции, осип и иритација на...

Залепил памук околу пластично шише и добил нешто што секој родител ќе посака да го направи за своето дете (видео)

Со памук и обично пластично шише может да  направите вистинска магија за вашите деца. Секој...

Ставила памук на трепките, кога ќе го видите ефектот веднаш ќе го сторите истото (видео)

Никогаш немаше да ви текне дека памукот може да се искористи на ваков начин. За да имаат...

Древен руски рецепт: Третман со кој влакната од лицето и телото сосема ќе исчезнат

Секоја жена која се грижи за својот изглед знае колку време и пари се потребни за редовна...