Таг:, ,

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (15 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Понекогаш не е лесно да се оствари некаков договор, па затоа внимавајте кои зборови ги...

Не ве привлекуваат згодни момци? Можеби сте сапиосексуалка

„Висок, црн и згоден“ – се зборовите со кои жените многу често го опишуваат мажот од...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (12 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Ќе си ја цените слободата и нема да дозволите кој било да ве ограничува и принудува да...

Одлично решение за гушкање со партнерот во кревет

Гушкањето со партнерот во кревет е навистина прекрасно. Но, истовремено, знае да биде и...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (10 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Ве очекува емоционален повик од некој близок пријател, кој има многу грижи. Излезете...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (05 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Не ви недостига прилика за забава, а позитивните настани на емотивен план ќе ве...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОСЛЕДНИОТ ПЕТОК ВО 2017 ГОДИНА (29 ДЕКЕМВРИ)

Овен  Многу ќе се грижите за сигурноста на вашето работно место и задржувањето на...

Зошто мажите секогаш ги повредуваат добрите жени?

Причините поради кои паровите ја раскинуваат врската не мора да бидат лимитирани само на...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ПОСЛЕДНИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ЗА ОВАА 2017 ГОДИНА(25 – 31ДЕКЕМВРИ)

Овен Немирот кој го чувствувате во првите денови од Новата Година ќе го препишувате на...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (14 ДЕКЕМВРИ, 2017)

Овен  Во некоја чудна ситуација ќе западнете уште од рано сабајле. Потрудете се да останете...

Денеска е неверен петок – обратете внимание на партнерот, бидејќи ова е денот кога најмногу се изневерува!

Денешниот ден се нарекува неверен петок, бидејќи се смета за ден кога партнерите најмногу...

Кој се заљубува побрзо, мажите или жените?

Знаеме дека љубовниот занес не е љубов, но е вистинскиот пат до љубовта. Точката од која...

ВИДЕО: Момци, како би реагирале ако вашата девојка ви го направи ОВА?

На Интернет постојано се објавуваат видеа во кои момци и девојки си прават шеги и...

Какви мажи бараат богатите жени?

Луѓето обично бараат одредени сличности во врските за тие да потраат подолго, но богатите...

Четири делови на женското тело кои не смеете да ги допирате за време на секс

Иако кога имате секс се препорачува дознавате нови ерогени зони со вашиот партнер, сепак...

Знаци дека сте заљубени во класичен манипулатор

Постојат многу причини зошто не треба да бидете со човек кој е одличен манипулатор, но...

Како изгледа приказната за „првиот впечаток“ низ бројки…

Дека првиот впечаток е најважен, не е никаква тајна. Не е тајна ни дека првиот впечаток многу...

Како да дознаете дали вашиот партнер ве изневерува на Фејсбук?

На луѓето кои често се впуштаат во афери сега им е уште полесно да ги изневеруваат...

Што да направите кога вашето милениче и партнерот не се сакаат?

Вашиот домашен миленик и вие одите во пакет, што е прекрасно, но кога сте во врска со личност...

Изглед, карактер или пари? Поради овие квалитети на мажите, жените се согласуваат на врска и секс

Конечно е откриено што им е на дамите најважно кај мажите… Секоја жена која се нашла во нова...