Таг:, , , , , ,

Како да се надмине стравот од летањето со авион?

Многу луѓе се плашат да летаат со авион поради потсвесен страв дека авионот ќе се урне. За да...

ПРОМОТИВНИ КОНЦЕРТИ НА КАРОЛИНА СО НОВИОТ АЛБУМ „ИЗВОР“ ВО ФЕВРУАРИ ВО МОБ!

Со големо воодушевување ви најавуваме дека после блескавиот концертен маратон од пред...

Сам направил пат долг 8 километри за да го посетуваат синовите. (ВИДЕО)

Индија: Јаландар живее во село кое е оддалечено 10 километри од училиштето во кое учат...

Безбедноста на патот претставена креативно во новата кампања на Мишелин

Патувањето никогаш не било побезбедно, кога патувате со Мишелин. Тоа е пораката која сака да...

Со кој хороскопски знак да тргнете на патување?

Дали подготвувањето за на пат ви претставува задоволство или дополнителен стрес?...

Зошто патниците аплаудираат кога авионот ќе слета? – Ова е одговорот

Зошто луѓето аплаудираат кога авионот ќе слета? Сигурно сте се запрашале за тоа, а ако сте...

Најголемата среќа во животот

Дали некогаш сте се запрашале колкав е и како изгледал патот од девет месеци кој сите сме го...

Автопат долг 20,777 километри, да ги поврзе Лондон и Њу Јорк

Руската влада дала интересен предлог, за речиси едноставен, но огромен проект кој има за цел...

22 спектакуларни и неверојатни патишта низ светот

Земјината топка има места кои се како насликани, скоро совршени, некои природни, а некои...

Кражбата на автомобили е работа за аматери! Двајца Кинези украле цел пат во должина од 410 метри…

Кражбата на автомобили е работа за аматери. Умешните крадци играат на многу поголема карта....

ПРЕМИЕРА: Македонија пат – “50 нијанси сива”

Видео: Животот е поважен од мобилниот телефон!

Едно видео, замолче цела сала. Моќта на вистината е да замолчи се пред нејзе. Тоа го направи и...