Таг:, , ,

20 розови патики кои ќе ви го разубават стајлингот оваа пролет

Трендoт millenial pink боја е број еден веќе со месеци, и ако веќе ви здосадија бели патики тогаш...

Вратете ја белата боја на патиките со овој едноставен трик!

Стигна убаво време и сите ги облековме нашите патики. Сепак, пред да ги носиме, треба добро да...

Ова се патиките со кои се опседнати сите кул девојки во моментов

Трендовите се менуваат многу често, а не се исплати секогаш да вложите многу пари во тренди...

Какви чевли треба да носите според хороскопскиот знак?

Честопати се прашуваме кои се нашите најповолни денови во месецот според хороскопот, како...

Oвие изуми ќе ни ја олеснат иднината

Мора да признаеме дека со развојот на новата технологија животот навистина ни е олеснет....

Ова се патиките кои ќе ги носиме во 2018 година?

Овие 3 видови на патки наводно ќе владеат во следната модна година, а доколку се ориентираме...

Селена Гомез и PUMA ја претставија колекцијата патики “Phenom”

По само два месеци од склучувањето на официјалната соработка помеѓу Селена Гомез и PUMA, тие...

Познатиот американски бренд за спортска опрема пристигна и во Скопје…

Сигурно ја знаете фразата „dress to success“, покрај другите аспекти во животот, тоа не е помалку...

Направи сам: Дадете и нов изглед на старата облека (ВИДЕО)

Доколку ви здосадија, некогаш омилените, парчиња облека, не мора да трчате во бутиците по...

Инспирација: Како да ги носите патиките во секоја пригода

Патики насекаде и во секоја пригода е последниот тренд од светот на модата, а мора да...

Adidas создаде патики од рециклиран отпад

Патиките се создадени во соработка со здружението Parley се изработени од отпадната пластика...

Нема да верувате кој ги произведува патиките на “Reebok“

Популарниот производител на спортски чевли “Reebok” одлучил да воведе автономизиране на...

Вака изгледаат патики од 118.000 евра

Доколку мислите дека неколку стотици евра се премногу за патики, слободно прескокнете ја...

Враќање на култните патики – Кејт Мос и Adidas Originals Gazelle повторно заедно

Adidas Originals ја претстави новата кампања за култниот модел Gazelle патики кои настанаа во...

Пет најголеми грешки со чевлите и патиките

Скапи и квалитетни или евтини и „половни“ – без оглед на тоа какви чевли имаме, сите...

Кога ќе видите зошто тој ги вовлекува врвките од врвот на патиките ќе го сторите истото (ВИДЕО)

Врзување на врвките е нешто што го учиме уште како деца, меѓутоа благодарение на интернетот...

Култни патики што никогаш не излегуваат од мода

Патиките се едни од најносените обувки од луѓе на различни возрасти. Токму затоа речиси на...

Кање Вест промовира колекција патики за деца

Познатиот рапер Кање Вест промовираше сопствена колекција на патики за деца насловена...

Заборавете на штиклите, еве како да носете фустан со патики

Високите потпетици секако се главниот адут на комбинацијата кој ја прави елегантна, но...

Грешки што ги правите при носењето патики

Одбирањето совршен чифт патики особено за оваа сезона кога истите се огромен хит,...