Таг:, , , , , , , ,

Ова се најскапите пасоши во светот

За луѓето од западните земји, патувањето во странство никогаш не им претставувало проблем....

Кога свадбениот букет ќе се замени со мали кутриња, тоа би изгледало вака

Секоја невеста со себе носи букет или бидермаер на денот на свадбата. Но, доколку не сакате...

#ИнстаСреќа: Изразувајќи се со фотографија и пишан збор @donnaoctober создава интересна концептуална уметност, во веќе нејзин препознатлив стил

Умее да ги улови деталите, да го стави совршениот момент во рамка, а притоа да ги испише...

Елена Ристеска со марама на главата испрати поздрав од Дубаи

Македонската музичка ѕвезда, Елена Ристеска, моментално престојува во Дубаи. Таа...

Како да заштедите пари и да патувате по светот?

Еден од најубавите моменти на многу луѓе е моментот на планирање на следното патување. Но, за...

Овие работи не треба да ги прават луѓето во 30-тите години од животот

Однесувањето во дваесеттите и триесеттите многу се разликува, додека луѓето во дваесеттите...

Интересни факти кои не сте ги знаеле за Саудиска Арабија

Кралство Саудиска Арабија е најголемата држава на Арапскиот Полуостров. Со своите строги...

Убавините на светот прикажани низ профили на Инстаграм

Доживувањето на другите култури и други начини на живот е само еден дел од привлечноста на...

Ова е совршениот избор за вашата пролетна дестинација

По долгата зима, тоа што неопходно ни е потребно е патување на сончево место како одличен...

За денот на жената посетете го неверојатниот Истанбул

Една од најголемите туристички атракции и предизвик за голем број светски туристи е градот...

Ова се најубавите 10 хотели за 2018 година

Сместувањето во хотел е еден од клучните фактори за совршен одмор и бегање од...

Фотографии кои ќе ве охрабрат да патувате сами

Патувањата најчесто се доживуваат во кругот на нашите најблиски. Но, колку и да ни се драги,...

Oва се најпопуларните Инстаграм хаштази кои треба да ги следите

Пред неколку месеци, Инстаграм го воведе нова опција, со која покрај профилите, корисниците...

Јапонија е најуникатната држава во светот

Сместена источно од Азискиот континент на западниот раб на Тихиот Океан, Јапонија е...

Oва се најпопуларните туристички атракции во секоја држава

Патувањето нè исполнува. Не прави побогати со знаење, искуства и спомени. За сите оние кои...

Доживејте го Лондон со само 20 долари (ВИДЕО)

Лондон важи за еден од најскапите градови во Европа и светот, но тоа не спречува да биде...

Направиле свадбени фотографии во 11 различни држави, создавајќи уникатен свадбен албум

Фотографот Keow Wee Loong и неговата сопруга патувале во 11 држави за да го создадат најуникатниот...

Патување со заспаната сопруга

За многу луѓе, патувањето со автомобил со пријателите и најблиските претставува вистинско...

Ѕвездата од Pretty Little Liars, Шеј Мичел, на прошетка во Истанбул

Ѕвездата на популарната американска ТВ серија Pretty Little Liars, 30 годишната убавица Шеј Мичел,...

Девојка со протетска нога е инспирација за сите

Сите луѓе во животот имаат своја цел. Дали ќе ја остварат целта или не, зависи од тоа како ќе...