Таг:, , , , , , , , ,

Песни од цртаните филмови кои ќе ве вратат во детството

Детството е најубавиот период од животот. Тоа е период во кој децата не се замараат за ништо,...

Цитати од цртани филмови кои не научија за животот и љубовта

Цртаните филмови oтсекогаш биле омилени и кај младата и кај старата генерација. Секој цртан...

Фото: Остареа и Дизни принцезите

Навикнати сме да ги гледаме Дизни принцезите и останатите цртани ликови како млади...

Како би изгледале волшебните чевлички на Пепелашка денес?

Кој ја прочитал приказната за Пепелашка, знае колку важна улога играат нејзинитеволшебни...

АЈДЕ ДА ПОМОГНЕМЕ: 41 – Се бара пепелашка од Драчево

  Фотографијата е превземена од Фејсбук

ФОТО: Врвни дизајнери креираа обувки за модерните Пепелашки

По повод премиерата на новиот филм „Пепелашка“, Дизни ангажира девет луксузни модни куќи...

Сваровски ја направи чевличката на Пепелашка

Производителот на луксузни предмети од кристали, Swarovski, соработуваше со компанијата Дизни, а...

Мрачната вистина за бајките: Заспаната убавица била силувана, а пепелашка ја убила маќеата!

Браќата Грим со своите првобитни приказни ја претставиле социолошката состојба која...

Прекрасни цитати за чевлите: „Пепелашка… доказ дека нов пар чевли можат да ти го променат животот.“

„Моите нозе сè уште чекорат по земја, само што сега носам поубави чевли.“ – Опра Винфри...

ФОТО: Во потрага по скопската Пепелашка…

И ова се случи! Денес во градскиот автобус број 4 се вози еден чевел со број 38. Најверојатно...