Таг:,

Депресито – Најновата песна на Фчерашни Новости!

Погледнете ја најновата песна на Фчерашни Новости – Депресито…

На овој ден, се верува дека сонцето се движи назад – Денеска се тргаат клетви и се исполнуваат желби

На овој ден, се верува дека сонцето се движи назад од север кон југ, три пати застанува и...

Талентираната Мартија со нова песна- слушнете ја (ВИДЕО)

Новата песна на талентираната Мартија Станојковиќ е насловена I DON’T KNOW YOUR NAME или во превод:...

Барак Обама ја пее мега популарната „Shape of You“ на Ед Шеран (ВИДЕО)

Она кога Барак Обама ја пее мега популарната песна „Shape of You“ на Ед Шеран е секако монтажа,...

„На Велигден“ од ЏОКСИ, овој пат во женска етно-џез верзија на ПЕПА ДИМИТРОВА (ВИДЕО)

Пепа Димитрова ни ја представи познатата песна на Џокси, „На Велигден“ во една модерна,...

(ВИДЕО) Прв настап во живо: Вака звучеше Јана Бурческа и „Dance alone“ во Лондон!

Нашата годинешна претставничка на Евровизија во Киев, Јана Бурческа, неделава ја стартуваше...

Росица од XXL – 17 години подоцна! (ФОТО)

XXL беше македонска женска поп група од Скопје која со својата дебитантска песна „100% те...

Јана Бурческа со милион прегледи на „Јутјуб“ и меѓу првите 15 во обложувалниците!

Веќе десет дена импресиите од евровизската песна и видео на Јана Бурческа не стивнуваат....

Ќе ве изненади: Ова е евровизиската песна со која Јана Бурческа ќе пее за Македонија! (ВИДЕО)

Вечерва беше промовиран видеозаписот за нашата евровизиска песна. Јана Бурческа ќе нè...

Џон Бон Џови танцува со ќерка си на сцена за изведба на песната која ја напиша за неа

Џон Бон Џови ја одушеви публиката во Лас Вегас, покажувајќи колку е силна неговата врска со...

„Ѕвездите на Гранд“ : Ова е македонецот што го воодушеви жирито и публиката

Македонскиот кандидат Бобан Цаневски од Скопје покажа како се пее во српското шоу...

Бадникова литија во Гостивар: Со пеење коледарска песна низ градот, децата ќе го најават Божиќ

Во Гостивар, втора година по ред се организира Бадникова литија. Дечињата од Гостивар со...

ВИДЕО: Малиот Марко кој го расплака целиот Балкан ја сними својата прва песна на Македонски јазик

Малиот Марко Бошњак, победникот на втората сезона на „Пинкови ѕвездички“ ја објави својата...

ВИДЕО: Филип Божиновски со македонска верзија за „Таго моја“

После летниот хит „Ангелу“ (Анџеле) Филип Божиновски  ја објави својата нова песна...

„Халелуја“ на малку поинаков начин

Се прашуваме, дали постои човек кој не ја знае песна „Халелуја“? Најверојатно одговорот...

ВИДЕО: Шакира е секси танчарка во спотот за „Chantaje“

Шакира ја покажува згодната фигура, а особено тонираните стомачни мускули, во спотот за...

Докажано: Слушнете ја песната која го намалува стресот за 65%

Ако имате лош ден, пуштете си музика која ќе ве опушти и расположи. Имено, друштвото за...

ВИДЕО: Нов хит на ДНК- Песната „Аеродром“ најсподелувана на социјалните мрежи

Македонското дуо ДНК има нова песна и спот кој беше објавен вчера и има голем број...

ВИДЕО: Мартија повторно освојува, ова е нејзината евровизиска песна

Мартија Станојковиќ од Куманово е нашата преставничка на овогодиниешното издание на...

Собра милиони и исчезна: Што се случува со творецот на хитот „Gangnam Style”?

Во годините по издавањето на хитот „Gangnam Style”, пејачот Псај, чие вистинско име е Парк Џае,...