Таг:, , , , , , , , , , , ,

Марија Спасовска пристигна во Минск и го започна претставувањето на Јуниорскиот Евросонг! (ФОТО)

Се одржа свеченото отворање на 16 издание на Јуниорскиот Евросонг 2018 Минск, Белорусија....

„Бескрајна тага која ќе остане засекогаш“. 11 години подоцна семејството на Тоше открива како е да се живее без него

Вечерва, на концертот кој ќе се одржи во Вип Арената „Борис Трајковски“ во чест на Тоше...

Вистинските приказни зад стиховите на најпознатите протестни песни

Почетокот на шеесеттите години во САД, во најмала рака беше хаотичен. Низ целата земја имаше...

A ЗА КРАЈ НА 2018: GIBONNI ВО СКОПЈЕ КАКО ХЕДЛАЈНЕР НА ALL YOU NEED IS LOVE FESTIVAL!

За да авалонскава година заврши како што треба, со навистина огромен ќеиф ви ја најавуваат:...

#365среќа Влатко Лозаноски: „Кога работите со љубов, без притисок и со вистинскиот тим, песната полесно допира до слушателите“

Веќе десет години македонската публика ужива во неговиот глас, интерпретација и хитови кои...

Ќерката го замоли таткото да го вклучи радиото, потоа следуваше СПЕКТАКЛ!

Овој татко и ќерка се разигран тандем кој приредува шоу за паметење! Четиригодишното...

10 песни идеални за водење љубов

Има неколку песни кои се добар саундтрак за водење љубов, но кои песни жените навистина ги...

Ова е листата на номинации за Оскари 2018

Во недела, на 4-ти март 2018 година, ќе се одржи 90-тото доделување на Оскарите. Настанот ќе се...

Песни од цртаните филмови кои ќе ве вратат во детството

Детството е најубавиот период од животот. Тоа е период во кој децата не се замараат за ништо,...

Кои безвременски песни ќе ги слушаме и во 2018 година?

Имате ли понекогаш чувство дека колку и да се трудите не можете да ги сакате денешните песни...

ВИДЕО: Најпопуларните 25 песни за 2016 година споени во една

Пристигна традиционалниот музички микс на DJ Earworm во кој се споени најголемите хитови за...

Како Викторија Бекам пее хип-хоп: Објавен нејзиниот соло албум по 13 години криење

Албумот на Викторија Бекам кој требаше да биде насловен како „Come Together“ никогаш не беше...

Елена и Панчо со спот за нивната дуетска песна „Како да се радувам“ (ВИДЕО)

Спотот за заедничката песна на Елена Ристеска и Панчо од дуото ДНК е готов. На него се...

Знаевме дека добро пее, но не бевме свесни дека популарниот пејач има вакво тело (фото)

Тој е миленикот на припадничките на поубавиот пол поради нежниот глас, песните кои секоја до...

Видео: Хор со 90-тина гласови од разни генерации од САД, пее Македонски песни

Хор со 90-тина гласови од разни генерации од сојузната држава во САД, Вермонт пее балкански...

Тоше, ангелу мој најубав. Со твоите песни јас научив да зборувам…

Тоше, ангелу мој најубав. Дали ти ја пушти мојата рака или јас ја пуштив твојата, за да...

Зошто не можете да престанете да слушате балади

Тажните песни некако полесно допираат до срцето на слушателот, а сега научниците дадоа и...

Работи што сакам да ги правам со тебе!

Работи што сакам да ги правам со тебе: – Да пиеме кафе заедно – Да правиме смешни...

ВИДЕО: 30 познати хип-хоп песни се изведени од страна Полскиот национален оркестар

30 познати хип-хоп песни се изведени од страна Полскиот национален оркестар. Убавината не се...

Тајзи со нова песна: Срам да ви e! И на едните и на другите! Вака ли сакате децата да ни растат?(Видео)

Ако ги погледнеме бројките на Јутјуб а и преполните концерти кое ова момче од Куманово ги...