Таг:, , , , , , , , , ,

#365среќа Влатко Лозаноски: „Кога работите со љубов, без притисок и со вистинскиот тим, песната полесно допира до слушателите“

Веќе десет години македонската публика ужива во неговиот глас, интерпретација и хитови кои...

Ќерката го замоли таткото да го вклучи радиото, потоа следуваше СПЕКТАКЛ!

Овој татко и ќерка се разигран тандем кој приредува шоу за паметење! Четиригодишното...

10 песни идеални за водење љубов

Има неколку песни кои се добар саундтрак за водење љубов, но кои песни жените навистина ги...

Ова е листата на номинации за Оскари 2018

Во недела, на 4-ти март 2018 година, ќе се одржи 90-тото доделување на Оскарите. Настанот ќе се...

Песни од цртаните филмови кои ќе ве вратат во детството

Детството е најубавиот период од животот. Тоа е период во кој децата не се замараат за ништо,...

Кои безвременски песни ќе ги слушаме и во 2018 година?

Имате ли понекогаш чувство дека колку и да се трудите не можете да ги сакате денешните песни...

ВИДЕО: Најпопуларните 25 песни за 2016 година споени во една

Пристигна традиционалниот музички микс на DJ Earworm во кој се споени најголемите хитови за...

Како Викторија Бекам пее хип-хоп: Објавен нејзиниот соло албум по 13 години криење

Албумот на Викторија Бекам кој требаше да биде насловен како „Come Together“ никогаш не беше...

Елена и Панчо со спот за нивната дуетска песна „Како да се радувам“ (ВИДЕО)

Спотот за заедничката песна на Елена Ристеска и Панчо од дуото ДНК е готов. На него се...

Знаевме дека добро пее, но не бевме свесни дека популарниот пејач има вакво тело (фото)

Тој е миленикот на припадничките на поубавиот пол поради нежниот глас, песните кои секоја до...

Видео: Хор со 90-тина гласови од разни генерации од САД, пее Македонски песни

Хор со 90-тина гласови од разни генерации од сојузната држава во САД, Вермонт пее балкански...

Тоше, ангелу мој најубав. Со твоите песни јас научив да зборувам…

Тоше, ангелу мој најубав. Дали ти ја пушти мојата рака или јас ја пуштив твојата, за да...

Зошто не можете да престанете да слушате балади

Тажните песни некако полесно допираат до срцето на слушателот, а сега научниците дадоа и...

Работи што сакам да ги правам со тебе!

Работи што сакам да ги правам со тебе: – Да пиеме кафе заедно – Да правиме смешни...

ВИДЕО: 30 познати хип-хоп песни се изведени од страна Полскиот национален оркестар

30 познати хип-хоп песни се изведени од страна Полскиот национален оркестар. Убавината не се...

Тајзи со нова песна: Срам да ви e! И на едните и на другите! Вака ли сакате децата да ни растат?(Видео)

Ако ги погледнеме бројките на Јутјуб а и преполните концерти кое ова момче од Куманово ги...

ВИДЕО: R&B преработка на омилените хитови на Дизни ќе ве врати во детските денови

Кој не ги знае хитовите од цртаните филмови на Дизни? YouTube ѕвездата Тодрик Хол се здружи со...

НАЈНОВО ОД ЕФТО ПУПИНОСКИ

После подолго време на интензивна и креативна работа во студиото „Подрумот“ се направија...

Една од најпознатите светски RnB песни украдена од Александар Сариевски?!

Ретко кога глeдаме светски ѕвезди во македонски емисии, но сега ќе имаме одлична можност за...

БОМБА ВО ЈСП АВТОБУС 71: Весели патници пејат маκедонсκи наρодни и забавни песни

Погледнете ги овие весели патници во автобус … [tube]https://www.youtube.com/watch?v=7dm-G8VYZB4[/tube]...