Таг:, , , , , , , , , , , , , , ,

Ксенија Николова #НаправиПовеќе донирајќи облека во Копче

Една од најважните лекции која треба да ja научиме во животот е да работиме сите заедно за...

Живеам во кутија од која не можам да излезам. Не се жалам, само кажувам.

„Кутија“ Живеам во кутија од која не можам да излезам. Не се жалам, само кажувам. Не...

Ова е најбогатиот пар во светот: Еве што поседуваат и како живеат

Таа пишува романи, тој е најбогатиот човек во светот, но сите велат дека одлично се...

Џ.К.Роулинг се враќа на сцената со нова книга

Светски познатата британска писателка Џоан К. Роулинг го објави на Твитер насловот на...

15 нешта кои ги прават добрите сопрузи: Ти верува, верен ти е, ти помага низ дома без дa побараш…

Листа на бразилска писателка со карактеристики на мажите кои се добри сопрузи стана светски...

10 нешта кои сакам ќерка ми да ги знае кога ќе порасне

Мајките се првите и најголемите учителки во животот на ќерките и се одговорни за...