Таг:, , ,

Мајка уапсена бидејќи му нудела на своето едногодишно дете марихуана и тоа го снимила

Американската полиција уапси мајка на едногодишно бебе откако беше објавено видео на YouTube...

Овој бездомник побарал помош од полицаец, а добил…

Побарал само вода, а добил многу повеќе! Кога бездомникот по име Боби, го сретнал полицаецот...

Ова полиција ги објави своите најнови регрути, а тие се многу, многу слатки!

Тајпејската полиција е збогатена со нови, преслатки регрути. Единицата К-9 има нови шест...

Возачи внимавајте: Во среда сообраќајната полиција ќе спроведува специјална акција

Припадниците на Министерството за внатрешни работи, Управата на сообраќајната полиција, во...

ФОТО: Коњ сакал да влезе во автобус и да му помогне на полицаецот при неговата интервенција

Полицаецот Симон Кроукрофт на Твитер објавил фотографија од коњ кој носи неонски жолт елек,...

ВИДЕО: Еве зошто не треба да им „блендирате“ на другите коли кога ќе видите полиција!

Погледнете и споделете со пријателите: По ова ќе сфатите зошто не треба да им „блендирате“...

Нема повеќе бегање од полицијата – оваа направа ги стопира и најбрзите автомобили

Полицајците имаат некои возбудливи и ризични техники за запирање на возила во бегство, како...

Оваа 102 годишна жена побарала да биде уапсена – полицијата и ја исполнила желбата

Edie Simms е примерен граѓанин од Сент Луис, Мизури, таа има 102 години и дури волонтира во...

Ќе бидете казнети во Верџинија, САД, доколку возите на топол ден без сладолед?

Во насока на градење на подобри односи меѓу граѓаните и полициските службеници, полициската...

ФОТО: Полицајци од Албанија маскирани како суперхерои израдуваа деца во болница

Полицајци и специјалци од Албанија вчера имаа навистина специјална задача – да измамат...

Не и се погодил првиот состанок со дечко, па викнала полиција…

Кога сте на лош состанок би викнале ли полиција? Едноставно да си отидете би било подобро,...

Најсилната Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio за италијанската полиција

Alfa Romeo ја претстави моќната Giulia Quadrifoglio која е наменета за италијанските карабињери. Властите...

Најглупавата причина за апсење на човек?

Џејмс Мејерс, човекот од Конкорд, Северна Каролина вчера беше упасен поради тоа што не ја...

Пренос во живо: Анџелина Џоли на македонско – грчката граница

Се очекува на македонско – грчката граница да пристигне Анџелина Џоли, која деновиве...

Видео: Жена цивил го запрела полицаецот кој возел пребрзо, за да го опомене!

Често ни се случува додека возиме, да ни прелета полициско возило, возејќи нормално повеќе...

Девојката го пријавила во полиција затоа што не сакал да биде со неа. Ова е неговиот одговор…

Фолк пејачот Александар Стевановски од Крива Паланка се снима како раскинува со  девојката...

Фото „Дали ќе преживеам?“: Полициско куче во паника за време на вежба

Полицијата од Ванкувер ја сподели оваа смешна фотографија од вежба на која се гледа...

Видео: Девојка се возеше на мотор како од мајка родена

Кога е сообраќајот во прашање, од Русија најчесто ни пристигнуваат видеа на кои се гледаат...

Млада двојка од Сиднеј среде ноќ открила гол маж како спие покрај нив во креветот

Една млада двојка од Сиднеј побарала интервенција на полицијата, откако среде ноќ, открила...

ПОЛИЦИЈА НЕ КАЗНУВА ВАКВИ: Девојките со големи гради имаат проблем со појасот во автомобилот! (Видео)

За машките очи изгледаат супер, но сепак жените со бујно деколте односно оние кои се...