Таг:, , , , ,

Оглас кој расплака многумина: Баба нуди бесплатно сместување на студенти, а за возврат моли само за едно нешто

На еден од најпознатите сајтови за огласи во Србија осамна покана која навистина звучи...

#СреќаНаДенот: Екипи на општина Карпош спасија маче заглавено во решетки

Среќна вест ни доаѓа од Општина Карпош. Како што известува Булевар, вчера во доцните часови...

Депресија кај деца – како да ја препознаете и што да направите

Мојата 11 годишна ќерка седи тивко во ќошот на собата и ја гали нашата мачка додека нејзините...

Овој бездомник побарал помош од полицаец, а добил…

Побарал само вода, а добил многу повеќе! Кога бездомникот по име Боби, го сретнал полицаецот...

ВИДЕО: Матуранти не купија скапи фустани и одела – ги донираа парите за болно дете

Матуранти од гимназијата во Пирот уплатиле 85.000 динари за да помогнат на дете на кое му е...

Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

На секоја жена барем еднаш во животот и` се случило да заврши во кревет со некој маж...

Инстаграм со новитет: Ќе ги означува фотографиите направени на Фотошоп

Најпопуларната социјална мрежа, Инстаграм воведува новитет кој нема да им се допадне на...

Хороскопот открива: Што треба да сторите за да среќата ви тропне на врата

Од помош во патот кон откривање на вистинскиот одговор може да ви биде и астрологијата, која...

Апел за помош на Марина Јовановска која боледува од ретка болест на очите!

Потребно е да се соберат парични средства за Марина Јовановскa, 24 години, која боледува од...

5 видови храна кои ги ублажуваат ПМС симптомите

Предменструалниот период за жените е мачен период. Секоја има различни симптоми, некогаш...

Јелена Спенџарска се збогуваше од „Здраво Македонијо“: По скандалот разговараше со гледачот и лично му се извини! (видео)

Јелена Спенџарска беше времено суспендирана од Канал 5 телевизија по скандалот со еден...

НЕВЕРОЈАТНО: Досега родила 38 деца, а има само 37 години

Жена од Уганда на возраст од 37 години има 38 деца, меѓу кои четири тројки, три четворки,...

Хит на интернет: Вапсање на јајцата со помош на… пена за бричење! (ВИДЕО)

Велигден полека наближува, а годинава изгледа дека интернетот „полуде“ по најновиот хит...

Тајната поврзаност на паричникот и богатството – секогаш внимавајте на овие работи!

Секогаш ви недостигаат пари? Немојте да се грижите веќе! Со помош на овие мали трикови, ќе...

Луѓето родени во март имаат единствени особини кои ги разликуваат од останатите

Тие имаат единствени таленти и тие може да добијат максимум од секоја ситуација. Се стремат...

Вчерашните натпревари од ЛШ му донесоа многу пари: Ги погоди двете 6+ за добивка од 13.500 евра

Вчерашниот ден во Лигата на шампионите, донесе вкупно 14 погодици на два натпревари, што беше...

15 симптоми кои ви кажуваат дека нешто не е во ред со вашиот миленик

Животните неретко ни стануваат неизоставен дел од животот, а секако треба добро да се...

Зошто не треба да го кренете телефонот ако ви падне во авион

Доколку ви падне телефонот во авион може да дојде до голема катастрофа во текот на летот....

Моден фотографер им помага на напуштени кучиња да го пронајдат својот дом

Модниот фотографер Ричард Фибс верува дека фотографирањето може да го промени светот, без...

Полицаец бил повикан за помош, бил скршен од тоа што го видел и му го сменил животот на ова момче

Кога полицаец од Јужна Каролина одговорил на повикот на 13 годишно момче, наошол нешто...