Таг:, , ,

Нова опцијана Фејсбук: Како да избришете пратена порака?

Компанијата „Фејсбук“ почна со тестирање на опцијата unsend за апликацијата Месинџер, која ќе...

Калифорнија е првата земја која забрани тестирање на производи за убавина врз животни

Калифорнија им даде голема причина на брендовите кои произведуваат продукти за...

ФОТО: Луисана Лопилато стана мајка по трет пат

Актерката Луисана Лопилато, кај нас позната по улогата на Миа Колучи во серијата „Млади...

Ќе ве расплаче: Тамара Тодевска со емотивен статус не го заборава Влатко Илиевски- Шетам низ парк и се вртам да не те сретнам случајно

„Така требало да биде“ е композицијата на Влатко Илиевски која Тамара Тодевска со емотивна...

Ова е манекенката која го доеше своето дете додека чекореше на модната писта

„Благодарна сум што можам да ја споделам оваа порака и се надевам дека со ова ќе им покажам...

Роналдо со емотивна порака се прости од Реал Мадрид

Реал Мадрид и Јувентус попладнево го официјализираа трасферот на векот – Кристиано Роналдо...

10 мисли од „Тајната“ најпродаваната психолошка книга

Како да му дозволите  на универзумот да замеша прсти во вашиот живот? Што носи законот за...

Познатите дами го обожаваат! Ова е најголемиот моден тренд за ова лето

Маичките со слогани се најпопуларниот моден тренд кој дефинитивно ќе го одбележи ова лето....

,,Детето” кое ЗНАЕШЕ, МОЖЕШЕ и УМЕЕШЕ

Сè уште не научив како да не си ги ставам сите работи на срце. После толку време јас сè уште...

Изберете сандаче: Ќе добиете писмо кое ја открива правата вистина за вашиот живот!

Можеби сте скептични кога станува збор за ваквите тестови, но додека не се обидете да решите...

Адриана Лима раскина со нејзиниот дечко! Ова е нејзината силна порака

Супермоделот Адриана Лима и турскиот писател Матин Хара повеќе не се заедно. Во последната...

Најмоќната порака за 8-ми Март

Познатата ТВ презентерката на вести, Татјана Стојановска, по повод денешниот празник на...

23 годишна блогерка престанала да носи градник и испраќа порака дека виснатите гради се реалност

Chidera Eggerue е 23 годишна блогерка од Лондон која го започна движењето #SaggyBoobsMatter кое има за цел да...

Акните и стриите на овој модел не беа нашминкани, со што се испраќа моќна порака

Овој модел инспирира сите да ги надминат несигурностите и да се прифатат себе си. Моделот...

Здраво, јас сум Ана. Сама сум за Новогодишната ноќ и потребно ми е друштво…

Оваа порака изненади многу корисници низ Македонија вчера. Оние кои и пратија порака на Ана...

Најмудриот совет за сите кои сакаат да имаат среќен живот

Постојано трчаме за пари, често заборавајќи ги нашите најмили и луѓето кои ни значат. Сите ја...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (02 НОЕМВРИ, 2017)

Овен  Опремете се со оптимизам. Ќе изникне погоден случај за да решите некои конфликти од...

Не наседнувајте: Ова се најпознатите митови на интернет

1.    Мемиња Во ера на социјални мрежи и хистерично повеќекратно објавување на популарни...

Среќна порака која ти го менува животот

Chelsie Morales и нејзиниот сопруг Will се во среќен брак, а ги очекува уште нешто навистина убаво во...

8 причини зошто бившиот ви праќа пораки

Раскинавте, но тој и понатаму е присутен во вашиот живот, ова се 8 причини зошто бившиот ви...