Таг:, , , , , , , ,

Доколку го прифатите ова „барање за пријателството“ ќе ви се промени животот

Во животот секогаш се добредојдени добри пријатели, а ова пријателство ќе ви го промени...

Зошто треба да посвоите црна мачка?

Црните мачки секогаш биле перцепирани за лоши и претставници на „темната страна“, а...

Среќна приказна: Куче било скриено под автомобил, напуштено и гладно, но имало среќа…

Што би направиле доколку видите куче осамено, слабо, како се крие под автомобил?  Сигурно би...

#СреќаНаДенот: Кога куче ќе посвои маче

Слатко видео од моментите на запознавање на кучето и тогаш повреденото маче, нивните први...

Видете ја среќата на овие кучиња кои дознаваат дека се посвоени… (ВИДЕО)

Среќата на овие кучиња кои дознаваат дека ќе бидат вдомени, е неопсилива и мора да ја

Оваа мајка го доби најубавото изненадување за Божиќ од нејзината ќерка

Новата година и Божиќните празници се краток период, исполнет со љубов и среќа кои се...

Жена ја посвојува глувата и игнорирана мачка која подоцна и го спасува животот

Кога студентката Моли Лихтенвокер, која страда од анксиозност, го видела за прв пат Отис,...

Трансформации кои ќе ве изненадат: Видете како изгледаат овие животни пред и после посвојувањето

Чувањето на животно е голема одговорност, но тоа не само што ви го менува вашиот живот, тоа...

Зошто да посвоите куче? Емотивно видео од реакцијата на куче кое сфаќа дека е спасено

Љубители сте на кучиња? Сакате да чувате миленик? Ние ќе ви препорачаме, наместо да купите,...

Видео за луѓето кои не сакаат мачки: „За да засакате мачка, треба да живеете со мачка.“

Се смета дека постои поделба на луѓе кои сакаат мачки и луѓе кои сакаат кучиња. Всушност...

Моментот кога посвоено детенце со една рака за првпат го запознава својот дедо роден со една рака

Фотографија од првата средба на посвоено детенце и неговиот дедо, и двајцата родени без дел...