Таг:, , , , , , , , ,

Овие знаци покажуваат дека другите луѓе се плашат од вас

Нашето однесување кај другите луѓе може да предизвика страв, а ние да не сме ни свесни за тоа....

Запишано од големите филозофи на Индија – 9 упатства за живот

Овие правила или упатства за живот се стари повеќе од илјада години, правилата се релевантни...

Зошто се жениш за една, а сакаш некоја друга?

Првпат се обраќам на еден посебен вид на мажи. Ви се обраќам со прашања. Одговори не барам....

Со овој трик ќе ги намалите кавгите во бракот. Обидете се!

Кавгите укажуваат на проблем помеѓу партнерите, но честопати нема ништо лошо во нив ако се...

Според Барак Обама ова се трите прашања кои треба да си ги поставите пред да стапите во брак

По речиси 26 години брак, поранешниот претседател на САД, Барак Обама станал вистински...

#ИнстаСреќа: Лондон низ очите на македонската блогерка Теона Манго

Комбинација од мода, исклучителен стил, патувања, а тоа што можеби најмногу ќе ве воодушеви е...

Криси Тајген одговори на 73 прашања за Vogue

Во рубриката 73 прашања со познатите личности, Vogue последно ја избра Криси Тајген. Познатиот...

ВИДЕО: Дали ова е Спасе од „Еден на Еден“?

Во недела во 20:30 часот на „Телма“, публиката ќе го запознае тимот на Еден на Еден, поточно...

Прашања кои треба да ги одговорите пред да кажете „Те сакам“

Првото „Те сакам“ е многу важно во секоја врска. Кога сте во сериозна врска и навистина сте...

Секс-поза што гарантирано води кон женски оргазам

Секс терапевтот Лори Бакли за страницата „YourTango“ одговора на едно од најчестите и најважни...

КАКО ДА ГО НАТЕРАТЕ ДА ВИ СЕ ОТВОРИ?

Ако сакате да имате повеќе емоционална интимност во врската, мора да почнете од себеси....

Најчесто поставувани прашања кога си немажена за време на празниците

1. Кога ќе се мажиш? 2. Колку сте сериозни со дечкото? 3. Какви мачки ќе чуваш кога ќе останеш...

Фотка која предизвика многу прашања: Дали е таа машко?

Убава фотографија на уште поубава жена, но нешто на фотографијата збуни многумина…  ...

Анастасија: Не морате да бидете професионален танчер за да танцувате зумба!

Зумба е танцувачка фитнес програма која ја измислил колумбискиот танчер Алберто Перез во...