Таг:, , , , , , , , , , ,

Магични слики од природата и шумата насликани на дрво

Дрвото е платно за неа, таа е Ана, љубител на шумата, уметник, изработувач на накит и дипломец...

Загадениот воздух влијае врз здравјето, но и врз интелигенцијата?

Загадениот воздух е штетен како за околината така и за сите организми кои живеат во неа. Може...

Можеби звучи неверојатно, но за овие слики не е употребен фотошоп

Светот е неверојатно место и природата изобилува со неверојатни појави кои умеат да не...

Светот го одбележува Светскиот ден на планината

Секоја година 11 декември се слави како Светски ден на планината, ден кој за Македонија како...

Љубовта кон природата и фризурите споени во една целина

Урсула Гоф како голем љубител на природата и фризурите, реила да ја комбинирала таа љубов и...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (01 ДЕКЕМВРИ, 2017)

Овен  Монотонијата ќе навлезе во вашето секојдневие, па затоа ќе се чувствувате депресивно...

Апартман во Шведска е идеално место за одмор и релаксирање

За сите оние кои сакаат да избегаат од секојдневниот живот, овој апартман во шведска шума е...

Неверојатни фотографии од дивиот свет конкурираат за најдобра фотографија на  National Geographic

Неверојатна конкуренција на овогодинешниот натпревар за најдобра фотографија од природата...

Убавините на кањонот Матка

Кањонот Матка е еден од најживописните кањони во светот, богат со ендемски видови на флора и...

Најдолги врски имаат Раковите и Рибите, а кој има најкратка?

Во љубовта најдолго траат Раковите и Рибите, а најкратко воздушните знаци. Најверни се...

Убавината на напуштени објекти фотографирани во Франција

Овие фотографии на кои се гледаат напуштени згради во Франција, се направени во временски...

Fjaðrárgljúfur е веројатно најубавиот кањон на светот

На светот има многу убави места, но ова можеби е најубавиот кањон на светот. Fjaðrárgljúfur е кањон...

5 куќи во природа кои нудат целосно бегство од реалноста

Во долината западно од Халдсбург, во САД, создадена е оваа прекрасна изолирана куќа,...

Утре е голем празник-на Преображение ова мора да го направите!

Православната црква и нејзините верници утре, 19 август, го одбележуваат празникот посветен...

Кога ќе се спојат љубовта кон јогата и водата

Вљубениците во јогата и водата се почесто ја практикуваат оваа убава активност на даска за...

Деликатни тетоважи инспирирани од природата претставени со структурирана геометрија

Артистот Jasper Andres има делкатен пристап на уметноста на кожа. Прави спој од природата со...

Возбудливи фотографии кои ќе ја разбудат желбата за авантура во вас

Истражувањето, патувањето, пробувањето нови нешта е секогаш среќа! Ова се возбудливи...

Минерали фотографирани одблиску, а резултатот е надреални уметнички фотографии

Шпанската фотографка Saida Valenzuela во нејзината нова фото серија Ехо  (Echoes) ја претвора...

Победниците од четвртиот интернационален натпревар на фотографии направени со дрон

Прогласени се победниците на четвртиот интернационален натпревар на фотографии направени...

Прошетка до едно од најубавите скриени езера во Македонија…

Станува збор за Црно Езеро, но ќе се запрашате зашто скриено? Со неговата надморска височина...