Таг:, , , ,

Овие романтични и нежни блузи ќе доминираат за време на пролетта

Иако се уште трае сезоната на носење на џемпери, сепак на многу од девојките сигурно им е...

Ова е најпопуларното здолниште за оваа пролет

Секоја сезона постои по едно парче облека која ќе го одбележи плакарот и се се врти околу...

Поради оваа причина многу ќе и се радувате на пролетта

Сега имаме причина плус зошто треба да и се радуваме на пролетта. Според едно...

Недела на масленица со највкусните палачинки

Масленица е древен руски празник со бројни обичаи, кои се одржале низ вековите. Се слави во...

Ова е совршениот избор за вашата пролетна дестинација

По долгата зима, тоа што неопходно ни е потребно е патување на сончево место како одличен...

Разиграна и романтична пролет во Valentino

За Pierpaolo Piccioli дури и секојдневната кежуал облека треба да изгледа заносно. Креативниот...

Силна и доминантна колекција на Givenchy за пролет 2018

Британската дизајнерка Clair Waight после објавувањето на интересната кампања “Transformation...

Tom Ford ја истакна женската самоувереност во новата пролетна колекција за 2018

Дизајнерот ја претстави колекцијата богата со впечатливи силуети на првиот ден од...

Jason Wu со шармантна колекција за пролет 2018

Jason Wu ја претстави својата нова колекција на модната недела во Њујорк за пролетната сезона....

Неопходно парче облека за транзицијата од пролет во лето

Полека ги броиме последните пролетни денови, а топлите летни денови ни се се поблиску што го...

11 тренд нијанси на кармини за оваа сезона

Сончевите денови ни пристигна, а светлите и живите бои се се повеќе присутни во модниот...

4 пролетни тренди комбинации за градски девојки

Иако пролета сеуште се нема појавено во целосно светло, сепак топлите денови ни доаѓаат, а...

Какво значење има вечерашнава полна „розева“ месечина?

Полната месечина или позната како „розева“ месечина на небото ќе сјае вечерва, но какво...

Шарени и симпатички куќи во Сан Франциско кои го слават пристигнувањето на пролетта

Пролетта ни пристигна, сивилото го снема, а имаме илјадници расцветани цветови, зеленило и...

Раѓањето на пролетта…најубавите инстаграм фотографии за месец Март

Ние ви рековме да ги споделите со нас вашите фотографии од раѓањето на пролетта преку вашиот...

Будењето на пролетта, преку најубавиот симбол – расцутените јапонски црешови дрвја

Пролетта е постепено будење на природата, на секое ливче и цвет. Тоа е период на повторно...

Утрово нѐ разбуди сонце, значи пред нас е убава и сончева пролет – ова е верувањето за Младенци

Денеска е Четириесет севастиски маченици – Младенци. Овие 40-мина беа римски војници. За...

Овој хороскопски знак го чека потполна благосостојба оваа пролет

Вистинско време за љубов, пари и среќа, а токму тоа ве очекува вас и тоа со првите пролетни...

Поларни мечки среќни играат во полиња со цвеќиња

Кога ќе се споменат поларни мечки сигурно веднаш ви текнува на бели крзнени мечки во некоја...

Јапонските цреши од птичја перспектива (фото)

Данило Дунго е фотограф од Токио и користи дронови за да направи вонсериски фотографии од...