Таг:, , , , , , , ,

Ова се трите најчести грешки кои ги прават жените при шминкањето

Освен што праксата ги усовршува нашите вештини во сѐ, а истото важи и за шминкањето, важни се...

Ова е најчестата грешка која ја правиме при избирањето на течна пудра

Кога станува збор за мејк ап производите, најтешко е да се избере соодветната нијанса на...

Како да изгледате убаво и свежо секое утро на работното место?

Подочници, непослушна коса и непостојана шминка се само некои од проблемите кои можат да ви...

Трикови кои секоја жена ќе сака да ги примени на својата коса

Шампоните за суво миење на косата одговараат апсолутно на сите типови на коса и не ви е...

Спречете го потењето со помош на овие 3 природни средства

Доколку антиперспирантите се премногу агресивни за вас, сигурно ќе ви се допаднат...

Погледнете како шминката може да ви изгледа беспрекорно во само 4 чекори

Блескава кожа и изедначен тен е идеал за секоја жена, но често е вистинско мачење да се...

Со овој трик веднаш ќе ја исчистите дамката од пудра од вашата блуза

За време на шминкањето на многу девојки им се има случено да им капне од пудрата или пак да ја...

Заспивате со шминка на лицето? Погледнете на какви инфекции се изложувате

Акни, брчки, паѓање на трепки и алергии се само дел од последиците на оваа штетна навика....

Овие грешки во шминкањето не треба да ги правите никогаш

Најпознатите шминкери на ѕвездите откриваат кои се најголемите грешки кои ги прават...

Ова е целосната листа на шминки кои ќе ви требаат оваа зима

За да го следите зимскиот тренд се вели потребно е да сте љубители на бои, црвени усни и уште...

НЕКОЛКУ ТРИКОВИ ЗА ВАШАТА КОСА ДА НЕ ИЗГЛЕДА МРСНА

Сите имаме денови во кои нашата коса е мрсна, а времето ни ја налага неопходноста да излеземе...

Каква пудра одговара на секој тип на кожа

Бројни makeup артисти и визажисти ја нагласуваат употребата на добра подлога за лицето пред...

Совети за правилно нанесување и блендирање на пудра

Ова е за сите оние девојки кои уживаат во нанесувањето шминка и испробување на нови техники....

Проѕирната пудра е најновиот хит во козметиката

Пудрите за лице кои претежно дамите ги користат имаат цели палети на нијанси и намени за...

12 фантастични трикови за убавина кои ги научивме од Инстаграм

Социјалната мрежа Инстаграм е многу популарна, особено за припадничките на понежниот пол,...

Евтина наспроти скапа шминка: Оваа девојка го направила тестот, а фотографиите јасно го покажуваат победникот!

Помалку или повеќе, сите жени се шминкаат. Изборот не производителот е исто толку важен како...

Топ 3 најдобри камени пудри за пролет/лето 2016

Потоплите денови ни сигнализираат дека е вистинско време за промена на старата шминка со...

4 трикови за убавина кои можете да ги изведете само со бебешка пудра

Бебешката пудра е еден од најдобрите производи за нега на кожата на малите деца, но таа нуди...

Пет грешки што ги правите кога одбирате течна пудра

Течната пудра е дел од ритуалот на шминкање за повеќето девојки и жени. Кои се најчестите...

Фото: Како правилно да ставиш пудра за Нова Година?