Таг:, , , , ,

Реалноста во долгите врски за која никој не зборува прикажана преку интересни илустрации

Љубовта е во малите нешта, а Аманда Олеандер ги прикажува тие моменти во нејзините...

Илустрации за тажната вистина на модерното време кои ќе ве замислат

Трендови, помодарство, зависност, транспарентност, его, политика, корупција… Илустрации...

Брутално искрени илустрации кои го прикажуваат општеството во кое живееме

Австрискиот илустратор и карикатурист Џерард Хадерер, на симболичен и брутално искрен...

Очекувања наспроти реалност: Моментот кога онлајн шопингот се претвора во хорор приказна

Онлајн купувањето последнава декада е навистина популарно. Овој начин на шопинг овозможува...

Сурово реални мисли од познатите умови

Се бориме за вистината целиот наш живот, презираме лаги и измами, но честопати таа знае да...

Три причини зошто е убаво да патуваме

 Патувањето е едно од нешатата кое може многу лесно да ја промени перспективата за животот. ...

СОНОТ СТАНА РЕАЛНОСТ: Еве кој го доби дресот на Роналдо (ФОТО)

Младото момче од Скопје, Мартин Силјановски, го доби најголемиот подарок на кој што можеше...

Со кого најчесто изневеруваат жените?

Заборавите на колегите, пријателите и познаниците од фејсбук.Ако се сомневате дека...

Бикини модели без фотошоп за новата кампања на Таргет

Новата колекција на Таргет не само што е веќе омилена на многу девојки, заради интересниот и...

Кое е вистинското лице на ѕвездите? Портретирана јавната слика наспроти реалноста

Ѕвездите иако имаат едно лице за јавноста, сепак нивниот приватен живот е различен. Едно...

Фотографии кои ќе ве запрепастат – Каков беше Алепо пред војната?

Сите сме свесни дека војните се најголемото зло кое му се случува на светот, а тоа најмногу...

20 светски чуда за коишто имате погрешна слика

Големите светски чуда за нас претставуваат прилика за восхит и воодушевување. Постојат...

Скулмапинг – сликите кои конечно доаѓаат во реалноста

Скулмапинг е студио за анимација чие седиште се наоѓа во Белгија. Креира неверојатни...

Вака би изгледале принцовите од волшебните бајки на Дизни во реалниот живот

Дизниевите принцови се првата симпатија на секоја девојка. Тие се високи, згодни, со...

Очекувањата на жените наспроти реалноста

Многу ретко во животот нашите очекувања се поклопуваат со тоа што навистина ни се случува....

Истражување: Откриено зошто сонуваме

Сите ние често сонуваме во текот на ноќта, но сепак многу малку знаеме за соништата. Зошто...

Зошто интелигентните луѓе потешко наоѓаат љубов?

Изгледа колку е повисока интелигенцијата, толку е поголема оддалеченоста од емоциите....

Зошто изгледате подобро во огледало отколку на фотографија?

Се погледнувате во огледало, ви се допаѓа како изгледате тој ден и решавате да го...

Решете го трикот кој збуни милиони : Што е нацртано, а што е реално? (ВИДЕО)

Хаурд  Ли од Велс, Велика Британија има прашање за вас : Дали ја гледате разликата помеѓу...

Постери кои ја покажуваа суровата реалност

Ајит Џонсон е студент кој сака да ја раскажува реалноста на еден поинаков начин. Сфатил дека...