Таг:, , , ,

Што не е во ред со оваа фотографија? Еден детал, а ретко кој може да го забележи!

Погледнете ја добро фотографијата и обидете се да воочите што не е логично на неа. На неа...

ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА ГРОМ ЌЕ УДРИ ВО РЕКА

Харди Томас на својот профил објавил видео од екплозија. Во описот на видеото стои дека...

Пловен шатор во кој можете да спиете на вода

Можеби не можеме да одиме на вода, но сега можеме да спиеме на вода и тоа да не биде во брод. ...

Fjaðrárgljúfur е веројатно најубавиот кањон на светот

На светот има многу убави места, но ова можеби е најубавиот кањон на светот. Fjaðrárgljúfur е кањон...

Кога ќе се спојат љубовта кон јогата и водата

Вљубениците во јогата и водата се почесто ја практикуваат оваа убава активност на даска за...

Погледнете ја најубавата река во светот, наречена “течно виножито”

Кога ќе ги погледнете фотографиите од оваа прекрасна река, несомнено ќе помислите дека се...

Возбудливи фотографии кои ќе ја разбудат желбата за авантура во вас

Истражувањето, патувањето, пробувањето нови нешта е секогаш среќа! Ова се возбудливи...

Идеално решение кога не можете да заспиете: Ова е видеото со кое се успиваат повеќе од 10 милиони луѓе

Видеото прикажува река на северот на Ирска опкружена со шума и малечок мост на неа. Освен...

Ова е можеби најубавиот кањон во светот, а се наоѓа во Исланд

Низ светот има навистина убави места, како нацртани од најдобрите уметници и раскажани во...

Ќерката на Роберт Де Ниро го добила името по реката Дрина

Славниот американски актер Роберт де Ниро беше гостин на годинашниот Сараевски филмски...

ВИДЕО: Фрли камен во реката… не очекуваше дека ова ќе се случи

Фрли камен во реката… не очекуваше дека ова ќе се случи

Фото: Автомобили почнаа да пливаат на реката Треска кај Матка

Скопјани денеска го славеа Меѓународниот ден на трудот со скара и алкохол на повеќе места....

Дали е ова најубавата река во светот?

Реката Кањо Кристалес во Колумбија за многумина претставува најубавата река во светот. Ја...

Неверојатно видео: Јагуар ја препливува реката Амазон

Неверојатно ретка глетка имале овие истражувачи во Амазонската џунгла. Реката Амазон е...

Фото: Есента е магична, а овие фотографии ќе ве уверат во тоа

Есента ни пристигна и календарски, а деновите стануваат се по студени. Наскоро есента ќе ја...

Фото: Мост од чамци во Бангладеш

Ова можеби е најнеобичниот мост во светот. Низ реката Buriganga во Dhaka, Bangladesh луѓето поминуваат на...

Фото: Огнено кајакарство!

Ова оди во категоријата екстремни спортови! Kīlauea е активен вулкан на Хавајските Острови, а...

Фото: Како од бајките…

Сцена како од бајките, мистично место, каде паѓаат благи сончеви зраци. Се чуствува доза...

Фото: Цветен тепих во Јужна Кореа

На крајбрежјето на реката Nakdong, се одржува фестивалот Yuchaeво Busan, Јужна Кореа. Нема посебна...

Caño Cristales е најубавата река на светот и е позната како „Водно Виножито“

Caño Cristales е река во Колумбија лоцирана во областа Serrania de la Macarena. Реката локално го носи името...