Таг:, , , , , , , , , , ,

Биди во тренд: 5 есенски фризури кои ќе бидат хит оваа есен

Дизајнерите сакаат секоја нивна колекција да биде презентирана точно онака како што ја...

Модно изненадување: За овие хеланки мислевме дека никогаш нема да се вратат во мода

Во својот плакар задолжително треба да имаме фармерки, црни тесни кожни панталони, но,...

„Мислам дека омразата е потрошена енергија и воопшто не е продуктивна“…Што е среќа според Хичкок?

„Разговор со Алфред Хичкок“ е насловот на интервјуото од 1964 година за канадската...

5 модни трендови од 90-тите кои ги обожаваме

Некои модни трендови едноставно секогаш се враќаат и се вртат во круг. Повеќето од нив,...

Повторно се враќа големиот ретро тренд

Најголемиот тренд на ’90-тите кој го носеше секоја девојка вклучувајќи ги дури и познатите...

Винтиџ насекаде: Ретки фотографии во боја од минатиот век

На овие фотографии во боја, главни се прикажани Парижанки, кои се фотографирани од...

Ретро фризурите кои ги освојуваа девојките во 60те и 70те

Фризурите на момците во 60те и 70те не биле нешто за занемарување. Почнувајќи од фенирање до...

Оваа куќа била заклучена од 1956 година се до сега,а тоа што го нашле новите сопственици е неверојатно…

Тотално неочекувано откритие имал дизајнерот на мебел Nathan Chandler кој го нашол и купил овој дом...

Колекција од историски слики кои вредат да се погледнат

Понекогаш некој настан, нечија судбина, но понекогаш дури и цела ера може да се крие позади...

Се сеќавате ли на обидите на Лила Филиповска да стане пејачка – дует со Александар Блажевски и уште 4 песни(видео)

Во 2003 година во дневникот Вест излезе вест за водителката Лила Филиповска и Александар...

Уникатна идеја: Ја запросил преку играта Super Mario

Една девојка која ја обожавала играта Super Mario, ја изиграла играта која и го промени животот,...

Како да го уредите својот балкон

Балконот е идеален за да ја изразите креативноста и да го покажете својот личен печат....

Првите пикселизирани гаќи за оние кои го сакаат ретро стилот

Претставена е нова марка на гаќи од Португалија која го носи називот “Maison Pixel”. Овој...

Заборавете на тангата, во тренд се „бапски“ гаќи

Пин ап стилот веќе некое време е актуелен на модната сцена, а длабоките гаќи се популарни...