Таг:,

Ријана со неколку екцентрични изгледи за парискиот Vogue

Ријана застана пред објективот на париското издание на модната библија Vogue во неколку...

Ријана како кралицата Нефертити за арапскиот Vogue

Инспирирана од легендарната убавина на египетската фараонка Нефертити, Ријана позираше во...

Еволуцијата на фризурите на Ријана

Музичката ѕвезда со сигурност е една од оние познати дами која не се плаши да експериментира...

Ријана во црна креација од Calvin Klein во Париз

Музичката поп ѕвезда ја продолжи својата турнеа на промовирање на нејзината нова колекција...

Познатите на Дијамантскиот Бал на Ријана

Ријана го одржа својот трет по ред хуманитарен Diamond Ball на кого и оваа година присуствуваа...

Fenty Beauty – Првата makeup колекција на Ријана

Музичката ѕвезда долго време откако ја заигра улогата на моден дизајнер и го создаде својот...

Ријана фотографирана во Лондон со новиот дечко

Откако нејзиниот бивши, Крис Браун, повторно јавно говореше за немииот настан пред неколку...

Ријана во заводливо издание на премиерата на филмот “Valerian” во Лондон

Синоќа во Лондон музичката ѕвезда Ријана присуствуваше на премиерата на филмот “Valerian and...

Колекцијата чевли на Ријана која ги буди сите модни сетила

Легендарниот дизајнер Manolo Blahnik кој е вечен миленик на дамите а најмногу на љубителките на...

Ова се 30те најдобри хитови на Ријана

Сите сме добро запознаени со неверојатниот талент и перформанс на мегапопуларната Ријана....

Ријана е прогласена за Хуманитарец на годината

Ријана навистина силно блеска како дијамант кога се работи за хуманост. Тоа го потврдува и...

Знаете како пее Ријана? Слушнете дали Папагалов подобро ги пее нејзините песни?(видео)

Колку животните се чудесни суштества докажува и овој папагал чие омилено хоби му е пеењето....

РИЈАНА ГО СОЗДАДЕ СВОЈОТ НОВ ПАРФЕМ „KISS“

Познатата пејачка, Ријана досега има создадено осум парфеми Crush, RiRi, Reb’l Fleur, Rebelle, Nude, Rogue, Rogue...

Ова е причината поради која Ријана ја избриша Џеј Ло од Инстаграм!

Веќе со недели се шушка дека нешто се случува помеѓу Дрејк и Џенифер Лопез! 47-годишната Џеј...

Ријана со порака до бившите: “Очигледно не бев јас проблемот”

28-годишната Ријана овие денови престојува во родниот Барбадос, каде што е дојдена заради...

Ријана ја избра Кара Делевин како амбасадор на својата нова колекција за Puma

Под креативното водство на пеачката и дизајнер, Кара Делевин повторно застана пред камерите...

ДРЕЈК КОНЕЧНО ЈА БАКНА РИЈАНА ВО ЈАВНОСТ!

Односот помеѓу Ријана и Дрејк беше мистерија, но со ова се потврдија шпекулациите;...

„Вљубен сум во неа откога имав 22 години“: Слатката исповед на Дрејк за Ријана на MTV VMA

Дрејк имаше задача да ѝ ја врачи на Ријана наградата „Мајкл Џексон“ на MTV VMA. Во својот...

ФОТО: Ријана во жолт костим за капење ужива на базен во хотел во Швајцарија

За време на својата светска турнеја, Ријана издвои време и за уживање. 28-годишната пејачка...

РИЈАНА НЕОЧЕКУВАНО СЕ ПОЈАВИ НА КОНЦЕРТОТ НА ДРЕЈК

Дрејк досега неколкупати неочекувано се појави на концертите на Ријана, со цел да ја...