Таг:, , , , , , , , , , , , , , ,

Ролинг Стоунс слават роденден: Легендарната група денес слави 56 години постоење!

На денешен ден во 1962. година во лондонскиот клуб „Марки“ на сцената за прв пат службено се...

Ќерката на Бекам за роденден доби пони од 8.000 евра, а нејзините родители повеќе не живеат заедно

Во последно време се почесто се слушаат гласини за љубовните проблеми помеѓу Викторија и...

Стави крај на шпекулациите: Ким Кардашијан напиша порака која ги воодушеви своите фанови!

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, веќе неколку години е во среќен брак со...

За една година ова стана омиленото место за прослава за нови љубовни почетоци

Пред точно една година започна приказната наречена Аликас, местото кое оттогаш стана...

Прво појавување на Меган на балконот на Бакингемската палата по повод официјалниот роденден на Кралицата

Пред точно три недели се одржа кралската свадба на Меган и Хари, а сега новата снаа во...

Најпознатите цитати од Сексот и градот по повод 20 годишнината од прикажување на серијата

Пред повеќе од 20 години Дарен Стар се подготвувал да одржи аудиција за карактерите на четири...

Наоми Кембел се ближи до шестата децененија, а изгледа неверојатно во костим за капење! (ФОТО)

Славната манекенка Наоми Кембел неодамна го прослави 48. роденден, а за начинот на кој им се...

Знае шпански и оди во елитна градинка: Принцезата Шарлот наполни 3 години, а веќе влезе во историјата!

Ќерката на принцот Вилијам (35) и војвотката Кејт Мидлтон (36), Шарлот има обожаватели ширум...

Трета среќа: Шерон Стоун се вери со 19 години помладиот Италијанец, а погледнете го вереничкиот прстен!

Шерон Стоун (60) неодамна во едно интервју признала дека е емотивно исполнета, а за тоа е...

Среќно бебе кое уништува торта Бетмен? Тоа го може само ова бебе кое се презива Бетмен #СреќаНаДенот

Семејството кое го носи презимето Бетмен, нормално е да има тематски забави инспирирани...

Неверојатен гест: Норвешка сака да и подари на Финска планина за нејзиниот роденден

Ова е подарок од срце кој Норвешка сака да и го подари на Финска, така што не очекуваме ништо...

Хејли Болдви го прослави својот роденден на егзотичен начин

Моделот Хејли Болдвин одлучи својот 21-ти роденден да го прослави на поинаков, егзотичен...

Креативни торти и одлична забава за роденденот на вашето дете

Прославувањето на родендените без роденденска торта не е роденден. Особено, прославувањето...

Роденденскиот стајлинг на Кендал Џенер

Кендал Џенер го прослави својот 22-ри роденден на интимна вечера во ресторанот Petite Taqueria во...

Роденденските стајлинзи на Бела Хадид

Популарниот модел својот 21-ви роденден го прослави доста ‘гласно’ и впечатливо прво...

Вљубениот ерген слави роденден – еве како изгледал како дете (ФОТО)

Вљубениот ерген или актерот Бариш Ардуч денес слави роденден. Тој полни 30 години, а меѓу...

САФ, Ван Гог, Неверне Бебе, Сарс, Негатив на јубилејниот Пиволенд 2017

Десеттиот јубилеен роденден на Пиволенд, традционално ќе се одржи на Скопското Кале, од 7-ми...

Еве како Весна Бејби на Игор Џамбазов му го честиташе 50 и… ?-от роденден! (ФОТО)

Обично, како што минуваат годините, родендените се понемасовно и понепомпезно се слават…...

Грчката принцеза Олимпија го прослави 21-от роденден со екстравагантна и гламурозна забава

Таа е ќерка на Принцот Павлос, а оваа екстравагнтна забава беше по повод двата родендени....